r in de klas die afstand Op de huishoudschool gen test zusjes zo n zoete De volgende dag.ga ik met Jos mee, 'n dagje kleuterschool. In mijn tijd was het nog de be waarschool. Tegenwoordig voor bereidend onderwijs, kleuters krijgen voorbereidend taal en rekenonderwijs en als 't niet gaat volgens de toets, komt de hulpverlening in aktie, maar hierover staat genoeg in de A' damse vrouwenkrant. Ik denk; alles is nog steeds doordrongen van oude rollen, prinsen, helden, prinsesjes, schone slaapstershet is mis schien 'n tijdje zinvol om simpel de rollen om te draaien maar 't is niet waar 't om gaat. Alles moet zo'n beetje opnieuw gekreëerd worden. Er zijn nog maar weinig boeken bijvoorbeeld. De koude rillin- over m'n vel toen ik zag, voor kinderen; vieze broertjes We hebben nog heel wat gepraat over vanalles en nog wat. De rare door mannen bedachte ma nier van bevallen in 't zieken huis, dat moet 'n klap geven bij zo'n baby, in eens vanuit de donkere natte warmte, onder steboven in het operatie-lamp- licht. Gelukkig nemen sommige vrouwen haar eigen manieren terug Bij het vrij spelen in de gym zaal was het frappant om te zien dat de jongetjes gelijk zowat de hele gymzaal veroverde, plus het gegeven speelmateriaalAls je het niefheel erg bewust doorhebt, let je ook alleen op hen omdat ze gewoon de meeste herrie maken, het meest aanwe zig zijn, gevaarlijk uitziende sprongen uitvoeren. De meisjes namen heel weinig van het mate riaal én de ruimte, liepen wat 't vanjezelf is, er niet is. Ik was 'n jaar of twintig, woon de samen met 'n vriend, op 'n gegeven moment dacht ik in ver wachting te zijn,'het zou kun nen komen', na drie weken werd ik ongesteld, gaf 'n feest en wist zeker: nooit 'n kind. Omdat je kleuterleidster bent denken mensen dat je kinderen altijd en overal leuk vind. Ik ben twee en eenhalf jaar uit 't vak geweest (Ha, uit 't vak geweest, dat klinkt ons bekend in de oren) en ik heb geen kind gemist J: Ik voel grote afstand bij babys, ik vind ze niet leuk, dat gedoe, doe, doe met ze. In theorie kan ik voorstellen dat als je negen maanden met zo'n baby in je buik gelopen hebt, Ik: Op de huishoudschool wist ik; ik wil niet trouwen en geen kinderen. Toen ik erachter kwam dat ik van vrouwen hield, heb ik nooit meer over kinderen ge dacht. Vrouwen met kinderen daar keek ik altijd zo naar op, zo van dat zijn 'echte vrouwen' die hebben 'het meegemaakt'. De mythe van het heilig moeder schap. Ongeveer drie jaar gele den op 'n eenzame kerstdag, be dacht ik met 'n schok dat ik 'n kind zou kunnen krijgen als' ik zou willen, dan was ik nooit meer alleen, toen schrok ik meer van de reden dan van m'n moge lijkheden. Sindsdien kan ik er over denken en praten soms. Ik kan mezelf niet voorstellen met 'n groeiende buik en als moeder. Soms twijfels, als ik er maar geen spijt van krijg, 'n gemis te ervaring. Er zit te veel aan vast dan alleen de ervaring. Denk je er wel eens over zelf 'n kind te willen?

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 8