dispensatie 3 andere taak terugblik maatschappij ook - - de week als vrijwilligster achter een bar. Na ons trouwen verlangde ik al vrij vlug naar een kind en was dan ook erg blij toen na 14 maan den de eerste werd geboren. We woonden toen op twee kamers met gebruik van keuken. De slaapkamer was 3.50 bij 2.50mtr. waar ook nog een kinderledikantje op stond. Na anderhalf jaar wilden we toch wel graag een tweede kind (want ik vond het een rijk bezit) en tevens speelde een rol dat we dan in aanmerking kwamen voor een woning. Die kregen we met hulp van anderen dan ook, een maand voor de tweede werd geboren. Ik vond het destijds al geen vanzelf- Eigenlijk heeft de maatschappij je nu waar ze je hebben wil; je kunt je moeilijk onttrekken aan schoolplicht en je vakanties moet je aanpassen. Maar dit vind ik niet zo ergAls je in een bedrijf werkt moet je je vakanties aanpassen. Ik ben 59 jaarkatholiek opgevoed, getrouwd en moeder van drie kin deren en was bijna 24 jaar toen ik trouwde. Op mijn 25ste kreeg ik een zoon op mijn 2?ste de tweede zoon en op mijn 32ste nog een dochter. De oudste zoon is nu 34, de tweede 32 en de jongste is 26 jaar. Alle drie zijn ze getrouwd en ik heb inmiddels drie kleinkinderen. Voor mijn trouwen was mijn beroep kledingstopster voor een stoppage. Mijn bezigheden zijn nog steeds de huishouding en mijn hobby's zijn kaartspelen, bloemschikken, handwerken en puzzelen. Daarnaast zit ik sinds 4 jaar in het buurt- kommitee en werk een middag in Nu de oudste naar de kleuter school gaat, merk ik dat je als moeder een andere taak gaat krijgen. Het verzorgende gaat eraf en naar mate ze groter worden krijg je meer kontakt De dag krijgt ook een andere indeling. Ik moet er niet aan denken terug te gaan naar de tijd van enkel eten geven, schone luier om doen. Door haar naar school gaan wordt de wereld wat ruimer. Je gaat er meer bijhorenJe kunt wat mee doen op school legt kontakten met andere men sen. Ik ben blij dat het afge lopen jaar achter de rug is. Door de kinderen ben ik bewuster gaan leven. Daarin hebben ze me verrijkt. Het heeft me uit de bekrompen wereld van het zieken huis gehaald. De kinderen heb ik vrijwillig genomen en voel me verplicht om ervoor te zor gen. Hoewel ik me niet bewust was van de hoeveelheid energie die het vraagt. Het is ver moeiend om vaak met veel dingen tegelijkertijd bezig te zijn. Maar ik vind dat je er niet kontinue alle energie in hoeft te steken. en

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 5