interviewportret van lia verandering vrijheid 2 druk jaar en i -34 jaar -10 jaar getrouwd -moeder van 3 kinderen -meisje 4 jaar -jongen 3 jaar -meisje 2 jaar de kinderen Ik ben anders gaan kijken van dingen -j zoveel Door het hebben van ben ik veranderd tegen het leven aan en bewuster geworden waarvan ik voorheen niet notie had Als verpleegkundige heb ik al tijd graag op de kinderafdeling van het ziekenhuis gewerkt. Ach teraf ervaar ik dat als een be krompen wereld waar ik na mijn vrije dagen weer naar toe ging. Tenminste zo komt die tijd nu op me over. Nu zou ik daar niet meer tegen kunnen al zou ik in toekomst eventueel best nog in de verpleging willen werken. Nat de kinderen betreftik zou niet graag mijn eigen kind in het ziekenhuis achterlaten. Ik vind dat de artsen weinig naar de psyche kijken. Er wordt al leen maar technisch gekeken wat ik m.n. ervaren heb nu ik met de jongste ermee in aanra king kwam. Als ze ouder zijn en het ver zorgende gaat eraf, wordt het meer een kwestie van begelei den. De vraag naar een goede school komt dan om de hoek kij ken. Dingen waar ik door de kin deren mee in aanraking kom. Mijn man en ik hadden een behoor lijke vrijheid voor na 6% jaar huwelijk ons eerste kind kwam. Dat je niet weg kunt wanneer je wilt is dan wel even wennen Maar we kunnen vrij makkelijk wat regelen als we weg gaan. Voor mij was het vooral in het begin heel erg wennen om thuis te zijn en b.v. om 8 uur bene den te wezen. Meestal heb ik 's middags 2 uur voor mijn eigen als het huis in rust is gezon ken Als ik wil kan ik 's avonds weg gaan. Mijn man is handig in het overnemen van de kinderen en af wassen is ook geen punt. Nu bestaat er voor mij de gele denheid om 's avonds een cursus te volgen wat voorheen binnen mijn beroep niet zo goed moge lijk was. Ik heb een erg druk jaar achter de rug, waarbij ik bijna enkel voor boodschappen het huis uit kwam. Er waren echt dagen bij dat ik het niet zag zitten, wat afschuwelijk was, zodat mijn man voorste 1 de thuis te blijven en ik kon gaan werken. Als hij van het werk zou balen zou ik dat wat anders vinden maar hij doet zijn werk graag. Voor hem zou dat dan geen punt zijn geweestAls je het niet ziet zitten ga je het gauw bij de kinderen zoeken wat de weg van de minste weerstand is.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 4