redaktioneel reakties 1 vrouwen en psychiatrie Vrouwen reakties groetjes Agnes van Dooremalen. Mö2V(X!. tyvut azvsU ywMüul 'To UOillCW QY ujcL c^sisiy Beste redaktie, Allereerst maar eens mijn kom- plimenten voor de laatste uitste kende vrouwenkrant over politiek, abortus, etc. Ik kan me best voorstellen dat alle informatie jullie ook wat overdonderd heeft, maar het resultaat was prima'. Sterkte met het in elkaar zetten van de krant, hopelijk is het totaal nu de laatste tijd wat leven ingeblazen. Wat mij betreft geeft het die indruk. Als frisse energie beginnen we na deze vakantieperiode met nieuwe 'koppen' boven de artikelen in onze krant. Zie hier het resultaat. De redaktie is nog dezelfde gebleven, en heeft zich gebogen over het onderwerp moederschap. Het onvermogen om een kompleet beeld te geven is daarbij al gauw om de hoek komen kijken. We zijn er binnen de redaktie nog lang niet over uit gepraat, en we zijn er ons van bewust lang niet alle kanten van dit veel omstreden onderwerp naar voren gebracht te hebben. Die pretentie hebben we dan ook niet. Wel vormen de artikelen een eerste aanzet om op de thema- avond 'moederschap, kan het ook anders?' in het vrouwenkafee verder met Qlkaar in diskussie te treden en van gedachten te wisselen. Wat binnen ons bereik lag om over dit onderwerp naar voren te brengen hebben we aangegrepen. Vrouwen zullen zichzelf herkennen, anderen niet, of zij missen aspekten die voor hen van groot belang zijn Welnu; mede daarvoor zijn we gestart met een nieuwe rubriek: op de krant', waarvoor aanvulling van harte welkom is. Helaas hebben we het derde deel van de Potstory niet ontvangen; Hopelijk schrijft Mientje ons voor de volgende krant, het was net :zp spannend, Mien! de redaktie. Op allerlei manieren Komen vrouwen in aanraking met de psychiatrie. Hieraan willen wij het volgend nummer van de krant wijden. -in hoeverre heeft het vast lopen van vrouwen te maken met de rollenpatronen in onze maat schappij? -wat gebeurt er in de tradi tionele psychiatriese instel lingen en therapieën? -wat zijn mogelijke alternatieven? We willen in deze krant vrouwen aan het woord laten die in een inrichting gezeten hebben, vrouwen die er werken of ge werkt hebben, vrouwen die een therapie gedaan hebben, enz. Wil je je ervaringen en je ideeën hierover kwijt? Kopij- bijdragen zijn erg welkom (in leveren vóór 1 november'.) kontaktpersoon kris van weegberg hasseltstraat 202 (350231)

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 3