25 de handen kJ dat ge en en over een vroe- van Mam, ‘dit is Adrie als hij geweest ge- om- z ienomdat een meisje hou van je jongen waarom zou hij zo goed een mens, een meisje op de goede weg "Wat vindt me speet dat ik naar boven was gerend, en dat ik haar alles uit zou uitleggen. Eerst begin ik over de situatie thuis, dat deze wel degelijk moest veranderen omdat anders heel het gezin stuk zal gaan. Ik voelde m’n benen trillen, het liefst zou ik weer naar boven zijn gegaan, maar dit ging niet meer. Ik smeekte God me te helpen bij dit verdomde probleem. Stilletjes kwamen we bij het gesprek waar ik eigenlijk over wilde praten. Met het zweet in vroeg ik haar: "Waarom ze het niet begreep". "Wat niet begrijp?", zei ze. pakte er een dik boek uit, tot m’n grote verbazing zag ik dat het de bijbel was. Ze sloeg een hoofdstuk open en begon hieruit voor te lezen. Ik luisterde maar halfen vroeg me af wat ik nu verder moest doen. Toen hield ze op en keek me met een blik van hier heb je niet van terug aan. Ik zei haar dat ik het hier niet mee eens was, "omdat ik niet ge loof dat God me anders zou gaan ik toevallig van en niet zoals verwacht wordt van een Dit kan ik niet geloven, het is toch net alleen ook Ik voelde dat ik was en vroeg haar: "Wat vindt U hier nu van." Ze knikte alleen maar en zweeg. Ik werd er benauwd van, en ging gauw verder, toch logies, neem van Zou ik dan mijn weg moeten drukken een meisje is, maar het gaat Niet wetend hoe ik uit m’n woorden moest komen ging ik verder. "Ik snap niet dat U niet begrijpt, dat er mensen zijn die van hetzelfde ge slacht kunnen houden, aus meisje - meisje en jongen - jongen, homofielen dus." Wat ze hierop antwoordde was: "Dat dit de kwaal van de tegen woordige tijd was, en dat deze kwaal geholpen werd door de duivel. Kijk bijv, maar naar de mensen die drugs ge bruiken, naar de mensen cue andere mensen vermoorden naar de homofielen. Dit was niet wat God wilde maar wel wat de duivél wilde". Toen liep ze naar de boekenkast daar houd ik nou eens een wat dan. voelens dat het waarom eigenlijk, toch niet om dat piemeltje, het gaat toch om hoe dat iemand is, het gaat toch om de karakters van iemand toch niet om wat die iemand is, een jongen of een meisje. Als je echt van elkaar houdt moet dit toch niets uit maken, als hij of zij maar leuk is en je geeft om elkaar." "Jawel", zei ze, "dit snap ik wel, en misscnien heb je wel een beetje gelijk, maar je moet leren je gevoelens weg te drukken en er niet aan toe willen geven, omdat ie weet dat God dit zonde vindt, en dit niet mag, omdat God ons maakt heeft voor een man - vrouw relatie, en ook om kin deren te krijgen en niet anders. Ik dacht ik zal maar niet zeg gen dat er ook lesbiese vrou wen zijn, die toch kinderen hebben, door kunstmatige in seminatie, of op andere ma nieren Ik vertelde haar benauwd "Maar bijv. maar ze

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 27