begrip 24 n dochterverhaal 1 I Woensdagavond i. van er nog r in m'n ik dit huis al avonds vriendin onze Ik zie ik m' n ik wat ze vroeg Geeste- steeds wa t of zien zoals ik dat is niet Het is half twaalf 's en ik kom net van m'n vandaandie een eind aan relatie heeft gemaakt, lijk wit, en voel me belab berd/ heel de weg naar huis heb ik gejankt. Eigenlijk heb ik geen zin om naar huis te gaan, het liefst zou ik om gedraaid zijn en nooit meer terug komen. Maar het moet, ik kan niet weg want ik weet dat er op dit moment iemand op me wacht die van me houdt en die mij, net als ik haar nodig heeft. Ik durf niet, ik ben bang! Bang, voor de vragen die ze me zal stellen, en dat zijn vragen waarop ik het liefst nooit een antwoord zou geven Thuis aangekomen zet ik m'n brommer weg en loop naar binnen, gelukkig de deur was nog open anders moest ik weer over het dak en' dat zouden ze zeker horen. Nu pas merk ik dat licht brandt,als ik door het raam naar binnen kijk zie ik ons mam in de kamer zitten. Ik voel de spanning in me opkomen en vlug veeg ik m’n tranen weg. Snel bedacht ik wat ik nu weer zou moeten zeggen, als waarom ik had gehuild, lijk ben ik het moe om maar weer te liegen, maar moet ik dan?. Als ik de deur nog maar net ge opend heb, wordt me gevraagd waar ik zo laat nog ben ge weest, en waarom ik gehuild heb. Met tranen in m’n ogen zeg ik haar dat ik dit voor m’n vertrek van huis al ver teld heb, en dat ze niet zo snel alles moet vergeten. Met een bezorgde stem vraagt ze wat ik dan zolang bij m'n vriendin heb moeten doen, en waarom ik gehuild had. Mat moest ik zeggen?ik wist het niet, daarom hield ik m’n mond maar. Met een nu wat bozer geworden stem vroeg ze waarom ik niets tegen haar vertelde en wel tegen vrienden van me. Daarna vertelde ze dat de jeugd van tegenwoordig overal een pro bleem overmaakteen dat ze de problemen niet van zich af konden zetten en dat dit de hoogste tijd was dat ze dit wel deden. Dit deed me hele maal de moed in de schoenen zakken Ik weet best wel dat ze gelijk heeft, ik vertel ook niets tegen haar. Maar snapt ze dan niet dat ik voor haar verzwijg dat ik lesbies ben, dit doe ik voor haar, hoe gek het ook mag klinken. Het is heus niet dat ik er zelf bang voor ben, mezelf niet wil werkelijk ben, nee zo Ik verzwijg het voor U omdat ik weet hoe moeilijk U het er mee zal hebbenen er is teveel gebeurd om het zo maar in het wilde weg te zeggen. Toch voel ik me nog schuldig, omdat ik weet dat ik U ook verdriet doe als ik niets zeg, en alles maar verzwijg. Mant U wilt me zo graag helpen, maar kan dit niet Ik weet dat ik nu zal moeten kiezen, op dit moment z-al ik moeten kiezen. Een grote last van mijn schouders, of het U vertellen en U verdriet aan doen Opeens staat m'n besluit vast en ik ren naar boven toe. Boven barst ik in snikken uit, ik kan het haar niet vertellen, maar waarom dan toch niet? Onder aan -de trap hoor ik haar kwaad tekeer gaan, dan begrijp ik pas werkelijk dat toch wel het moment is aan gebroken en dat ik al veel te lang gewacht heb. Plotseling sta ik op en droog m'n tranen. Nu geen smoesjes meer, denk ik bij mezelf en loop de trap af, naar beneden. Ik zei dat het ■j

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 26