bom-vrouwen 20 José Rijnen. BOM-vrouwen ontmoetingsdag in Eindhoven. UI Hier 'wil ik de gedachtenstroom stoppen. Ik heb geen waarheden willen verkondigenmaar ook geen vrijblijvend doe-maar zie-maar verhaal. Het artikel bevat veel diskussiepunten waar ik zelf over verder wil denken. Ik hoop samen met ande re vrouwen, in de vorm van re- akties op deze krant of ge sprekken op de thema-avond "moederschap" in het vrouwen- kafee. Misschien dat dan ook dingen aan bod kunnen komen die niet in dit artikel staan. mee in het koesteren van de foe tus. Deze mannen waren vaders van het kind, net zoveel als de biologische vader was. Elk kind in de zone had zulke zorgvuldig gekozen gedachtenvaders, die net zo verantwoordelijk voor hen waren als de biologische vader. Deze.mannen vormden, samen met de biologische moeder en andere vrouwen die om 't kind gaven, 'n groep. Deze groep beschouwde zichzelf als gezamenlijke ouders beschikbaar voor het kind elk moment dat ze nodig waren, kol- lektief of individueel". als Kramer vs Kramer, Ordinary People, de Becel-vader; soms gaat het minder direkt. Beelden van vaders, reëel of irreëel. Belangrijk is, wie er voor ’n kind kiest. Wie in zijn leven ruimte wil maken voor 'n kind erbij. Dat kan de moeder zijn, de vader, andere mannen of vrouwen. Dan is biologisch ouderschap niet bij voorbaat hetzelfde als exclusief "op- voederschap"De relaties tus sen die opvoeders zijn van be lang, of die van elkaar op aan kunnen, in vrijheid. Of die er mee bezig willen zijn, er ener gie in willen stoppen. Ik geloof zelf dat dat sterker doorwerkt op een kind dan of er wel of niet ’n biologische vader aan wezig is. Zoals Doris Lessing in "The marriages between zones, three, four and five" schrijft over mannen, vrouwen, kinderen: "Steeds als ze zwanger was,-wat gebeurde na lang nadenken en zorgvuldige keuzes- had ze, zo gauw als ze er zeker van was, enkele mannen uitgekozen die een goede invloed konden hebben op haar kind. Deze mannen wisten waarom ze gekozen waren, en met welk doel en werkten met haar Zaterdag, 29 augustus, hebben tussen de twintig en dertig vrouwen gepraat over het willen of hebben van kinderen buiten de tradi tionele paar-relatieIn kleine, thema-gerichte werkgroepen wer den ervaringen en ideëen uitgewisseld. Onderwerpen die aan bod kwamen: biologisch vaderschap of donor, de beslissing wel of niet, de opvoeding, praktische problemen als opvang, erkenning, juridi sche problemen. De stemming was zo enthousiast dat besloten is in december nog 'n keer zo’n dag te houden. Maar dan niet alleen praten, ook samen dingen doen of bekijken (film bijvoorbeeld). Ook zijn er steungroe pen opgericht voor vrouen die met elkaar verder willen komen. Als je meer hierover wilt weten, kun je 't best kontakt opnemen met FIOM - Gestelsestraat 98-100 - Eindhoven.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 22