IK BLUF STRIJDEN 3 me t aan - Thér ès e Lidg en Kiekie Het persoonlijke is politiek Het politieke is persoonlijk Het persoonlijke is politiek. Voor ons is dat geen vraag meer. Maar als we politiek' invullen als: positie kiezen in de machtsverhoudingendie er liggen, houdt dit dan in Hoe moeilijk het is om m’n gedachten over politiek op papier te zetten bleek pas toen ik ging zitten om een artikel voor deze vrouwen krant te schrijven. Vanalles flitst door m’n hoofd: kamerdebatten in Den Haag, mijn baan, mijn plaats in deze maatschappij, mijn vrouwzijn, demonstreren en allerlei vormen van buiten parlementaire aktiesstrate- giën, politieke partijen en de komende 2e kamerverkie zingen Ik weet niet waar te beginnen maar alles heeft te maken met politiekMisschien niet de politiek zoals omschreven in de Dikke van Dalen, maar wel mijn persoonlijke poli tiek. Ja, ook datgene wat er gebeurde in Den Haag bij de kamerbehandeling en ook de politieke partijen dat er in persoonlijke rela ties ook machtsverhoudingen liggen? Ja, zeg jij. Misschien ben ik naïef, romantiesmaar het klinkt me koud in de oren. Machtsstrijd, machtsspelletjes? Als er een konflikt ligt, als ik niet open sta voor jouw argumentenideeën, als ik niet bereid ben iets te doen de verschillen die er liggen (en uiteraard andersom) is er een machtsstrijd. Waarin de sterkstedegene met de slimste argumentenmet de handigste truukswint. Ik herken dit wel, al geef ik niet graag toe dat ook ik de ze spelletjes speel. voordeurHet roept direkte vragen en konfrontaties bij mijn thuissituatie op. Hoe gaan mijn partner en ik met elkaar om? Hoe ga ik met anderen om? Ook daar leeft mijn keuze. Er ligt geen scheiding tussen privé en werk, tussen ik en de wereld, tussen persoonlijk en politiek. Het is een ge heel en daarmee soms chaoties kompleksNiet altijd even ge makkelijk om alles te overzien, de machtsverhoudingen, de kon- sekwenties van mijn keuze. Een andere visie zoals bijv, blijkt uït een uitspraak van Frits Bom (ombudsman) in het Opzij nummer van april: "Mijn pro gramma's hebben niets met po litiek te maken." óf de op stelling van het F.N.V.: "Wij kunnen de vrouwenstaking niet steunenwant het is een poli tieke stakingis voor ons onbegrijpelijk. Is hier al leen sprake van een verschil lend kijken naar de samenle ving? De wereld opdelen in hokken met duidelijke schei dingen ertussen tegenover de wereld zien als een vloeibaar geheel?

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 5