P I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I S8 Vrouwen, als je tegen onder drukking bent, dan overal'. Ook mannen kunnen leren hoe ze zichzelf en een ander als heel mens kunnen benaderen. Laten we ze niet meer toestaan dat ze gewoon "hun" gang gaan. Ook al hebben ze de wetten, justitie en politie nóg mee. (zie Nijmegen en Arnhem) Porno is vrouwenhaat. Keur het niet alleen gevoelsmatig af en stilzwijgend zeg ook nee Nee, toch! De gevoelens die ze door middel van porno als waar kopen zijn surrogaat- gevoelens, p1 astic-gevoelens Ze laten de klant even kil en eenzaam en zijn niet ingebed in tussenmenselijke intimi teit en warmte. Zouden mannen zo gek zijn dat ze zelf ook niet beter willen? Zouden ze niet vrijer willen zijn? Maar dan moeten ze er ook wat voor doen! Al kost dat moeite. Dan komt seksualiteit pas uit de taboe sfeer en wordt menselijk in plaats van onderdrukkend Nat de vrouwen betreftdie zeggen voor porno te zijn, vraagik me af, van waarui ze dat zeggen. Zijn het vrouwen van wie de man, zoon, vader of broer een pornoklant is, dan heb ik het vermoeden dat ze bij gebrek aan verweer maar meegaan. Dan is dat stilzwijgend aksepteren meer een teken van onmacht of de hoop zelf niet meer gepakt te worden als 'ie het met zo'n vies boekje of 'n film niet afkan, 't Kan ook zijn dat vrouwen porno goedvinden omdat ze op deze manier van hun eigen bekrompen seksualiteits op voeding af willen komen. Laat ze dan goed bij hun eigen gevoelens nagaan, of ze deze weg dan echt wel willen. Porno is iets totaal anders dan vrije en open seksuali teitsbeleving met een ander die je liefhebt. Daar is natuurlijk iedereen voor! en ook de lesbiese feministes gunnen hun hetero vriendinnen hun lol in bed met hun tedere vrienden warme manier uit te leven zonder surrogaat-kicks te moeten kopen? Vrouwen, die zelf aan hun bevrijding wer ken en dat emanc ipator ie se werk ook van mannen eisen, zijn niet preuts, maar juist zelfbewust. Maar misschien moet het voor nogal wat van die zielige, masochistiese engerds persé ook juist stiekum, omdat ze niet zonder de spanning van het st iekume kunnen. Verboden vruchten he ten het zoetst te zijn. Ener-' zi j ds willen ze bloot nu juist uit de verbodssfeer, maar op die manier praten de porno- gedogers het goed dat het weer in het halfduister kan. Onder de dubbele moraal van mannen gaan vrouen lang genoeg gebukt. Laten we vsn hen eisen dat ze open vragen wat ze willen hebben. En als hetgeen ze vragen voor ons vernederend is, dan zeggen we nee'. Okay, mannen zijn ook het slachtoffer van onze onder drukkende opvoeding. Het is vanuit armoede dat ze zó tot wat zij genot noemen komen. Kennelijk kunnen ze niet tot seksueel genot komen in een menselijke en niets waardige relatie met een vrouw Noem dat dan een gebrek, waarbij dan bovendien vrouwen geëxploiteerd en onderworpen worden, soms lijfelijk soms figuurlijk. En de pornoklanten zullen heus niet met andere ogen naar de vrouwen om hen heenkijken, als ze het blaadje weggelegd hebben of uit de bioskoop komen. Ze kleden je met hun ogen uit. Er wordt geen vrouw minder verkracht omdat porno mag! Is trouwens niet dat, wat voor de ene mens (de vrouw) goed is ook goed voor de andere mens (de man). Wees eerlijl: worden mannen dan van porno beter of wijzer? I

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 46