42 er - er - ka - ?<a - in de schemer ma - al- wat je in zou kunnen normaal te ge- op te vallen Mezelf geestelijk weerbaar maken ingen of nafluiten, of je nou een rok of broek draagt. Vraag 4. Je hoort wel eens zeggen: sexueel geweld? nee, dat heb ik nog nooit meege maakt, wel ben ik gepakt of lastig gevallen. Heb jij wel eens zoiets meegemaakt? Vaakfluiten, knijpen Ingefluisterde oneerbare voorstel 1 en Lastig gevallen in een fee door een onbekende Af gesneden worden. In mijn kruis gepakt. Ge beurde razendsnel eh gerouti neerd en hij was voor ik het me realiseerde tien meter verder. Ik was boos èn schaam de me rot. Door man, dié de weg vroeg, gepakt bij borsten en kruis. Door zijn fiets om te trappen (na gevecht) kon ik weg komen. Tweehonderd meter verder huil de ik uit onmacht Bijna verkracht door man, waar ik oppastevrouw kwam net op tijd om me te redden. Let wel'. Bij deze vraag geven zes-van de twintig vrouwen aan, dat ze een keer aangerand zijn. Vraag 5. Sommige vrouwen leren judo, kopen een ketting of een spuitbus, of blijven thuis. Wat doe jij er tegen? Een aantal vrouwen: Blijf thuis Ik doe niets. Ik kijk mannen niet aan Ik probeer me dragen om niet Dit was een verslag over wat er uit de enquêtes op de the- ma-avonden kwam. Het blijkt weer dat sexueel geweld heel veel voorkomt, en dat eigen lijk alle vrouwen ermee te maken hebben. Wij zien dit onder andere in bovenstaand stukje bevestigd. Zie je dit ook en wil je reageren? Graag VROUWEN TEGEN SEXUEEL GEWELD POSTBUS 218 TILBURG de prikkel gekre- eens goed over na roepen en om er ten opgestoken Ik heb nu gen om er te denken. Je krijgt ideeën bepaalde situaties je hoort hoe anderen het doen doen Het is fijn om over deze varingen te praten, want over dit onderwerp praat je niet zo gemakkelijk bij een bezoek aan vrienden Ik heb ook nog een oom, die vreselijk handtaste 1i j k is. Goed fami 1iekontaktmaar ik hem nu toch zeggen dat ik er niet van gediend ben. Dat ge- knijp in borsten, billen en zij Je laat Vrouwen op deze nier in ieder geval niet leen staan. Deze avond roept iets op, je begint na te denken en je ziet in dat er ook buiten ver krachting of aanranding sexu eel geweld bestaat Fijn om te merken dat je niet de enige bent, die bang i s Als er iets gebeurd is, over praten met vrouwen en mannen Al één jaar bezig met zelf verdediging. De meeste vrouwen zijn erg bang op straat, blijven thuis of gaan nooit alleen. Andere vrou wen stellen zich meer weerbaar op, door zich zowel geestelijk als lichamelijk sterk te maken. Veel vrouwen vonden het fijn eens over te kunnen pra- hebben er echt iets van Ll 4

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 44