s 39 verklaring 4- - 452714 POLITIE AL TE VAAK PUINRUIMER eens van op de hoogte worden gesteld Aktiekomitee Vrouwenvuist Tramstraat 11 Eindhoven tel: 040 Ook vraagt het aktiekomitee aan kritiese politieke partijen om de politiebond F.N.V. officieel te benaderen: verontrusting en afkeuring kon worden uitgespro ken. Er kunnen vragen worden gesteld over de konsekwenties voor de Nederlandse bevolking van preventief arresteren, en over de vrijheid van menings uiting binnen het politieappa raat oa Mocht U aan dit verzoek vol doen dan willen wij hier even- De politie wordt al te gemakke lijk ingezet als puinruimers wanneer het beleid faalt. On nodig bot geweld frustreert ieder reeël overleg en tast daarmee het fundimentele mensen recht op vrije meningsuiting aan. Het verrichten van preventieve arrestaties van mensen met een bepaald voorkomen (buttons, 'leren jassen, alternatief uiterlijk) is volstrekt onaan vaardbaar Steeds sneller en steeds vaker treedt de M.E. op vanuit loop graven en slaat in op lijdzaam verzet plegende of vreedzame demonstrantenNog één stap ver der en het doodschieten van mensen behoort tot de taken van de pölitie. Een dergelijk optreden door de politie wordt niet door alle politieagenten geaksepteerd maar ook zij worden monddood ge maakt. Een kritische houding in het politieapparaat heeft be rispingen en zelfs ontslag tot gevolg Ook politieagenten moeten zich kunnen uitspreken over maatschap pelijke problemen die ook hen aangaan, zoals b.v. kernenergie, woningnood of militarisering van het politieapparaat. dat kritiek hebben in de prak tijk niet wordt toegestaan: "Dan hoor je niet in het po litiekorps thuis". Jan de Goede han kritiek en werd geschorst en krijgt waarschijnlijk ont slag Het aktiekomitee vindt dat vra gen in de gemeenteraad thuis hoort omdat de verantwoorde lijke persoon voor het politie beleid in de gemeente de burge meester is. In de gemeente raad kan verantwoording worden gevraagd voor het politiebe leid Mocjit uw organisatie besluiten om vragen te stellen, dan wil len wij graag daarvan op de hoogte worden gebracht. Contactpersoon Tilburg: Peet van Duijnhoven Goirkestraat 8 5046 GK TILBURG Tel: 013 - 356068 Verklaring n.a.v. toenemend politiegeweld T

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 41