I I 38 DEMONSTRATIE TEGEN POLI TIEG EWELD Door het samenstellen van een brede delegatie zal het duide lijk worden dat het protest tegen het toenemend politiege- weld erg breed is. Ook tijdens de demonstratie op 2 mei in Eindhoven was dit heel duide lijk. Plannen voor een opvallende aktie zullen worden besproken op 22 mei. Hier zijn alle orga nisaties welkom (liefst regio naal vertegenwoordigd). Een en ander zal worden voorbereid door het aktiekomitée Op zaterdag 2 mei is er een handtekeningaktie gestart tegen het toenemend politiegeweld en het preventief arresteren van "verdacht" uitziende personen. Deze aktie is gestart na de Brabantse demonstratie tegen toenemend politiegeweld op 2 mei in Eindhoven. De gehele aktie zal in de provincie Brabant worden voortgezet. De handtekeningenaktie zal worden afgesloten op 31 mei. (Lijsten verkrijgbaar bij het aktiekomitee en de con tactpersonen. Op 1 juni zullen de handtekeningen wor den aangeboden aan de minis ter van binnenlandse zaken. Het ligt in de planning om hierom heen een aandachttrek kende aktie te plannen, waar bij een brabantse delegatie de handtekeningen zal overhan digen. Hiervoor kunnen poli tieke partijen, vakbondsgroe- pen en belangenorganisaties en groeperingen zich aanmelden bjj het aktiekomitee Vrouwen vuist (zowel vrouwen als man nen Verder stelt het aktiekomitee voor dat politieke partijen op gemeentelijk en op landelijk nivo het politiebeleid erg kri tisch volgt (voor zover dit al niet gebeurt Wij vragen kritiese partijen die zitting hebben in de ge meenteraden om daar vragen te stellen over: - Het preventief arresteren. Heeft het arresteren van 148 "verdacht" uitziende perso nen, bij voorbaat, ook ge volgen voor de eigen gemeente? B.v. In Eindhoven zijn er met telelenzen foto’s genomen van krakers die het kantongerecht bezochten. Worden deze foto's gebruikt bij evt. preventieve arrestaties. Zo niet, waar dan wel voor? (de P v.d. A heeft deze zaak aanhangig gemaakt in het kollege in Eindhoven). - Hoe staat de eigen gemeente tegenover het preventief ar resteren. Is er openlijke uitgesproken? - Wat is het aandeel van het eigen gemeentelijke politie korps bij het optreden van M.E,-ers in diverse steden in Nederland. Elke gemeente wordt n.l. verzocht om mensen te leveren voor M.E. charges. - Kan er binnen het eigen gemeen telijk plitiekorps openlijk kritiek worden geuit op het politieoptreden. Het blijkt 'r Demonstratie in Eindhoven op 2 mei Zo'n 300 mensen (vrouwen en man nen) demonstreerden die zater dag middag tegen het toenemend politiegeweld bij akties en de monstraties. Het optreden van de M.E. in Den Haag bij de abortusdemonstratie was de di- rekte aanleiding. In Eindhoven organiseerden vrouwen in allerijl een voorbereidingsgroep: vrou wenvuist (zie verklaring, po litie al te vaak puinruimer) Ook Tilburgse vrouwen trokken mee in de demonstratie, die rustig verliep. Op de demonstratie in Eindhoven is ook een handtekingenaktie gestart. Het volgende is een oproep aan alle partijen, orga nisaties en vrouwen om hand- tekingen te verzamelen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 40