maar de redaktie v Vrouwen, We hebben met ons alleen weer een nieuwe Tilburgse vrouwen krant bij elkaar geschreven. Ondanks de korte tijd i.v.m. de stakingskranthet gemis van een eigen vrouwenkafee en onze hoofdpijn, overgehouden aan de strijd rond de abortus is het ons toch gelukt. De 28ste april zat ons erg hoog, we hebben er veel over gepraat tijdens de redaktie vergaderingen. Drie vrouwen uit de redaktie hebben ieder apart een soort ooggetuige verslag gemaakt van die dag in Den Haag. Een grote stimulans voor ons waren de vele enthousiaste vrouwen die voor kopy gezorgd hebben We hadden allereerst het idee om nu eens met een themanummer te komen. De verkiezingen staan voor de deur, 26 mei moet er weer gestemd worden. Wij van de radaktie vonden dat we hierop in moesten springen met een themanummer over politiek. Al pratende over dit hete hang ijzer kwamen we er achter dat voor ons alles met politiek te maken heeft, daarbij kwam dat de meningen van vrouwen, over de vraag: wat is politiek, z.o- wel bij de redaktie'als bij de vrouwen die voor de kopy zorg den, nogal uiteen liepen. Zo kwamen we weer tot het thema: vrouwen, wij dus, waar we nog lang niet over uitgepraat zijn. Uit de binnengekomen hoeveel- ■heid kopy is ons wel duidelijk geworden dat veel vrouwen met het onderwerp ’politiek’ bezig zijn, een politiek die niet altijd ophousd in Den Haag, vaak doorgetrokken wordt naar het persoonlijke. In dat opzicht hebben we de artikelen wel enigszins gescheiden. We zijn gewoon hartstikke blij en opnieuw gestimuleerd, dat na een wat matte tijd voor onze krant, er nu weer nieuwe enthousiaste vrouwen zijn die hun ei kwijt willen en kunnen in een eigen Tilburgse krant, want van de Nieuwsblad-Telegraaf gepeupel moeten we het toch niet hebben. We hopen dan ook dat we zo kun nen blijven doorgaan. Dat we een steeds grotere groep vrou wen zullen bereiken, die el kaar steunen en met elkaar strijden voor een betere men- sen-maatschappij Wij van de redaktie willen aan deze zelfde vrouwen nog kwijt dat er in de nabije toe komst nogal wat aktie te voe ren is. Tilburg zit nog steeds zonder vrouwencentrum door een fout van de Tilburgse ge meente. Hiervoor zijn ook veel vrouwen nodig, die zich in willen zetten voor een zo snel mogelijke oplossing. Er is 22 mei een fakkeltocht van Vrouwen Tegen Sexueel Geweld. Verzamelen om 21.30 u in het KWJ-gebouwKorte Tuinstraat 7. Tot dan, en tot slot wensen we jullie veel leesplezier en strijdbaarheid in deze lentemaand. i hEpAKTtoMEEL

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 3