36 r en van - - in latten zoveel eerste politie waarschuwing gehoord. Misschien werd die vlak vóór wij aankwamen gegevenmisschien werd er te hard gezongen en ge joeld, de politie waarschuwing genegeerdLater hoorde ik dat er gezegd was, dat de M.E in aktie zou komen wanneer wij ons niet zouden verwijderen. 'In aktie komen' houdt dus dat M.E-ers dan met lange op vrouwen inslaan, haar mogelijk meppen geven. In misschien op de billen, wordt dit moeilijk of is er enig ver zet dan mag overal op gemept wordenRoos heeft zowaar de moed gehad een lat van een M.E-er vast te pakken, maar ze heeft daar wel voor moeten boeten door een mep op haar gezicht Toen de M.E-ers in aktie kwamen keek ik als naar 'een gewelddadige film waarin ik zelf figureerde Een vrouw pakte mij bij mijn arm, haar leren jas dichttrekkend .kom maar op.vrouwen be gonnen te schelden"Vuile fascist was je vroeger ook bij de nazies?" huilende vrouwen, een vrouw met een baby die extra kwetsbaar leek.. .als ze het in hun hoofd halen om haar... Ik werd zelf gemept en zag even niets meer om me heen, gewoon maar rennen. Ineens alle tilburgse vrouwen verspreid, gelukkig ik zie Mar j o en samen met een grote groep vrouwen gaan we om het Binnenhof lopen. Een volgende M.E aktie, dit keer veilig op afstand Daarna nog enkel lukrake onnodige charges van de M.E. Er werd besloten om met zijn allen naar het politieburo te gaan en daar te eisen de bijna 50 gearresteerde vrouwen vrij te laten. Ze bleken op het hoofd- buro te zitten waar later op de dag nog naar toe is gegaan. Het was koud en er viel regen en een koffiepauze om even bij te komen was voor menig vrouw hard nodig.Er werd een ruimte gevonden waar we konden zitten en vergaderen. We hoorden daar op de radio, dat het inmiddels rustig! was geworden in Den Haag, dus besloten we snel weer in optocht naar het Binnenhof te gaan; ze waren nog niet van ons af, we waren niet weg te slaan! Terug op het Binnenhof zagen we dit keer wel kans om massaal op het plein te komen. Verregend en moe als we waren hebben we toen nog eens goed kunnen brullen Ik was blij dat we niet waren afgedropen, dat we uren na de M.E aktie konden zingen en schreeuwen waarom we eigenlijk gekomen waren. Vanzelfsprekend werd het hard handig optreden van de M.E, dagen er na niet vergeten, al was het maar omdat je het gevolg daarvan weer pijnlijk voelde bij het onoverdacht, gaan zitten. Mensen gaven voornamelijk blijk van hun walging en woede over de M.E aktie. Het deed me enorm goed dagen daarna met anderen stil te kunnen blijven staan bij mijn gevoel van kwaadheid of machteloosheid. De kater is niet één, twee, drie verwerktHet gevoel van machteloosheid wèl. We moeten verder en we kunnen sterker verder, wanneer we het laffe optreden van de M.E ont houden en er iets van leren. Ik heb er o.a voor mezelf van geleerddat een organisatie van een der ge 1ijke demonstratie niet geod genoeg in elkaar kan zitten, dat er (helaas ook) met M.E. geweld rekening gehouden moet wordenof liever hoe kan het voorkomen worden. Er was geen vergunning aangevraagd het was voor mij en naar ik vermoed voor de meeste vrou wen onduidelijk wat de concre te daden van ons moesten in houden behalve het vormen een menselijke blokkade. Ruinr 100 kamerleden laten zich niet afhouden van hun werk. Met wie moesten zij praten om e.v.t te luisteren naar de eisen van de vrouwen; waar was een e.v.t. delegatie van 'Wij Vrouwen Eisen' die kon praten over het doel van de blokkade?hoe lang moest de blokkade stand houden?welke voorwaarden wa ren er eer de blokkade opge heven zou worden? Een groep van 1000 vrouwen vraagt om vertegenwoordigsters die in

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 38