30 ■I I de arrestatie Efl IT J rli om de drie centrale eisen: - Abortus uit het Wetboek van Strafrecht - Abortus in het ziekenfondspakket - De vrouw beslist. In het CDA/VVD-wetsvoorsteldat op 28 april in de Eerste Kamer lag, blijft abortus in het Wetboek van Strafrecht, zodat artsen nog steeds kans lopen om gestraft te worden bij overtreding. Ministers kunnen via Algemene Maatregelen van Bestuur regels gaan vaststellen voor de praktijk. Een vrouw, die het besluit tot zwangerschapsonder breking heeft genomen, moet weer naar huis gestuurd worden om er nog eens vijf dagen over na te denken. Voor vrouwen die vanuit het bui tenland naar Nederland komen betekent it, dat alleen zij die het fi nancieel kunnen veroorloven om hier een vijf-daagse vakantie te hou den nog voor een eventuele abortus in aanmerking kunnen komen. Kortom: Een zeer slechte en betuttelende wet. En ook zeer verdacht. Want het opvallende aan de politici, die deze wet verdedigen met argumenten zoals 'bescherming van het ongeboren leven', is, dat ze klaarblijkelijk minder boodschap hebben aan het geboren .leven. Het zijn immers dezelfde politici, die ons met de gevaren van kernener gie willen opzadelen en die ons met hun oorlogstaal en kruisraket ten regelrecht een atoomoorlog in willen jagen. Opperste huichelarij dus, waarmee ze in feite wilden verbloemen, dat de wet enkel gericht is op staatskontrole over vrouwenlichamen. Daarom ging ik dus protesteren in Den Haag. Maar het wetsvoorstel is er toch doorgekomen en ik ging met bulten op mijn hoofd en blauwe plekken naar huis. Nadat de tilburgse buschaufeur ons rond 9 uur in Den Haag had afge zet, wandelden we rustig naar een van de toegangspoorten tot het Bin nenhof. We zagen nog juist een aantal overvalwagens vol gearresteer de vrouwen wegrijden en hoorden dat vrouwen luk raak waren opgepakt. Een groot aantal vrouwen stond gearmd voor de poort, riepen leuzes als 'Abortus vrij, dat eisen wij!' en zongen 'liederen. Marjan en ik liepen erheen en hoorden dat de poort gesloten was. We konden niet het Binnenhof op. Nog geen 5 minuten later reden een aantal jeeps vande marechaussee recht op deze groep vrouwen in en dreef ze in een hoek over de geparkeerde auto's heen. We konden geen kant meer uit. Een groep ME'ers, gewapend met knuppels stormde vervolgens op de bij eengedreven vrouwen af en begon er wellustig in de wilde weg op los te slaan. Marjan zette het op een rennen en vluchtte met enkele an deren een doodlopend zijstraatje in. Ik zag hoe zij door met stokken zwiepende ME'ers achterna gezeten werden, die hen op het achterwerk sloegen, alsof ze vee aan het opdrijven waren. Ik stond even in ver twijfeling welke kant ik uit moest vluchten, waarop een aantal ME'ers uit alle kracht hun stokslagen op mij neer lieten komen. Tussen de geparkeerde auto's door probeerde ik vervolgens een vlucht weg te vinden en voelde ondertussen de stokslagen op mijn hoofd en rug. Onderwijl werd ik door verschillende ME'ers nog geduwd en ge stompt. 'Blijf van mijn lijf', beet ik er eentje toe, maar probeerde me verder te beheersen. Kans om weg te komen kreeg ik echter niet, aangezien ik plotseling werd vastgegrepen door een stuk of drie ME' ersdie me op hardhandige wijze naar een overvalbus sleurden. Daar werd ik behendig beetgepakt bij mijn bovenarmen door twee vrouwelij ke ME'ers, die bij de deuropening in de bus zaten en mij naar binnen trokken en op de bank kwakten. Daar zat ik dan. Totaal verbouwereerd keek ik naar de andere gearresteerde vrouwen, die al in de bus zaten. Er werden nog een aantal vrouwen naar binnengegooid of -getrokken en tot slot nog een jongen, die met een jongerenblad had staan te kol- porteren 5 I I

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 32