1 Brbnaalo 29 or7 ScTf^ST^r is er in J'. 1 waar vrouwen op verpleeg- antwoordeZwangerschaps Onderbreking (Stimezo) heeft vanaf die tijd in verschillende steden abortusklinieken geopend, waar vrou een veilige manier worden geholpen en begeleid door artsen, sters en maatschappelijk werksters. De wet en de praktijk waren dus duidelijk niet meer met elkaar in overeenstemming. Vanaf 1970 breekt er dan ook een diskussie hierover door in Politiek-Den-Haagen start de zenuwslopende vervolgserie van abortuswetsontwerpen. Als Van Agt als minister van-Justitie in 1974 dreigt met sluiting van de Bloemenhovenkliniek in Heemstede komt een groep vrouwen in aktie en wordt het komitee 'Wij Vrouwen Eisen' opgericht. Dit komitee groeit al snel uit tot een brede beweging. Overal in het land worden voorlichtingsavonden over abortus gehouden. Verder worden er door het komitee verschillende akties gevoerd rond- Het zou absurd zijn om een vrouw, die om wat voor reden dan ook ongewenst zwanger is geworden, voor het gedrag van haarzelf en de man in kwestie te gaan straffen met een ongewenst kind. Kinderen mo gen nooit als strafmaatregel tegen het gedrag va'n mannen en vrouwen ter wereld worden gebracht. Ongeacht welke redenen er zijn om een zwangerschap te onderbreken, vrouwen kunnen uiteindelijk het beste zelf beslissen of ze al dan niet moeder willen worden. Mede dankzij de vrouwenstrijd in de afgelopen 10 jaar, Nederland een mediese abortuspraktijk ontwikkeld, die een einde heeft gemaakt aan het tijdperk van de breinaalden, zeepsopspuiten en andere martelmethodeswaaraan heel wat angstige vrouwen en meisjes zijn ge storven in donkere achterkamertjes. Het bestaan van een wet, waarin abortus strafbaar werd gesteld, kon niet verhinderen, dat in 1970 de eerste abortuskliniek werd opgericht. De Stichting, voor Medisch Ver- o.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 31