28 DE ABORTUSSTRIJD MOET DUS DOORGAAN waarom protesteren tegen dit abortus-wetsontwerp? zo Klaar JVe vertellen elkaar wat meegemaakt hebbenwe onze kwaadheid eruit, kijken om ons voor een met ME lopen we Den Haag. we schreeuwen we zwijgen heen en zijn bang volgende konfrontatie en politie. Urenlang zo, demonstrerenddoor M.E. en mo- op te van deze ervaring. Om twee uur zitten we eindelijk moe en veilig bij elkaar in de gymzaal van een buurthuisWat gaan we nu doen?is de vraag. Verder demonstreren bij het Bin nenhof? Nog voordat hier duide lijkheid over is, besluiten wij om terug te gaan naar Tilburg. Ik heb moeite om weg te gaan, zou tot het eind willen blijven, maar wil ook niet zon der de andere tilburgse vrou wen zijn. We nemen de tram. De grootste spanning valt wat van ons af, we kunnen weer lachen. Pas in de bus op de terugweg naar Tilburg breken bij mij de eerste tranen los. Nog dagen daarna begin ik bij 't minste of geringste te. hui len en pas een week later kan ik dit stuk schrijven. Op 28 april 's morgens om 7 uur stap ik met ongeveer 30 andere tilburgse vrouwen op de bus naar Den Haag. Doel van de reis: Protest uiten tegen het abortus—wetsvoorsteldat op die dag in de Eerste Kamer behandeld gaat worden. Rond 9 uur zet de buschauffeur ons af in de buurt van het Binnenhof. Een kwartier later word ik door een groep ME’ers in een overvalbus gesmeten. Als de bus vol is met gearresteerde vrouwen worden we ver volgens als een groepje misdadigsters afgevoerd naar het hoofdburo van de politie in Den Haag. Hieronder wil ik enkele aspekten belichten Wat ons in Den Haag op 28 april j.l. is gebeurdheeft mij beur telings bang, machteloos en kwaad doen voelen. Maar de strijd om mijn rechten en die van alle vrouwen op te eisen, zal ik daar om beslist niet opgeven. Integen deel. Bij de internationale abor tusdag in Maastricht 16 mei ben ik er weer bij Onze kracht ligt in ons vertrou wen in het zelfbeschikkingsrecht van vrouwen, in onze eensgezind heid en in onze massale opkomst op demonstraties Ik hoop dat, door wat in Den Haag gebeurd is, vrouwen niet terug schrikken om te blijven demon streren voor onze rechten. Een vrouw heb ik horen zeggen: "Natuurlijk ben ik erbij, want met hoe meer vrouwen we zijn, des te minder kans hebben we dat er weer iets der gel ij ks als in Den Haag gebeurt. Mijn angst voor een nieuwe kon frontatie met politie en is groot, maar mijn wil tivatie om mijn rechten eisen is veel groter. Hopelijk gaat dat jullie ook Een van de methodes om vrouwen te onderdrukken is hen het recht te ontnemen om over haar eigen lichaam en seksualiteit te beschikken Wetten, die uitoefening van dit zelfbeschikkingsrecht rangschikken in ae strafrechtelijke sfeer, in de sfeer van de kriminaliteitzijn daarom ook wetten, die door vrouwen met alle kracht bestreden moeten worden

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 30