27 wuif ze op het Binnen- erop meer zijn met me aan om Ik kijk de poort uit om Anderen houden me meer te- Even houden zeer snel zijn op het voor de poort staan. "Ga het Bin nenhof op, want daar zijn te wei nig vrouwen"wordt er geroepen. De sfeer is gespannen en angstig. Met een stel slaan we de armen ineen en beginnen te zingen. "Laten we bij elkaar blijven". Ik trommel erop los, totdat... Onder de poort zie ik een stel vrouwen op de grond liggen, een M.E-er slaat er op los. Ik erop af, vergeet dat we bij elkaar zouden blijven. Duw die zak weg. Ben niet eens verbaasd dat ie ook gaat. Help die vrouwen over eind. Marjo'. uit Utrecht, we elkaar vast. Maar weer verder, want Binnenhof bezig. -Opeens sta ik dus hof en trommel erop los. "M.E. terugtrekken"hoor ik. Naar één, die nog wil doorgaan schreeuw ik: "Zak, je moet terug!" Alsof we met een spel bezig zijn. De werkelijkheid van dit "spel" dringt pas dagen later volledig tot me door. Andere vrouwen sporen te blijven trommelen, om me heen en denk; "waar zijn alle anderen uit Tilburg? Ik zie ze niet meer M.E.-ers springen uit een busje en staan in paraatheid voor ons. 't Lijkt of ik televisie zit te kijken, dit gebeurt niet voor mijn neus. Dit overkomt mij niet. Ik kom hier alleen om tegen die klote abortuswet te demonstreren. Ik trommel door. Ze slaan! Ze doen het echt! Ze slaan ons uit elkaar! Ik wi1 terug ze te zoeken, tegen."Je kan nu niet rugM.E. staat daar Ne slaan de armen ineen en be ginnen te zingen en te roepen. Ik ben blij dat ik onder vrou wen ben. Ne zijn allemaal bang, kwaad en solidair met elkaar. Ne versperren nog enkele Kamer leden de toegang tot het Binnen hof. M.E. en politie houden zich koest, d.w.z. voor zover ik kan zien. Later hoorde ik hoe ver schrikkelijk ze met hun knuppels te keer zijn gegaan nog ver bui ten het Binnenhof. Ik zie geen vrouwen meer voor de poort staan. Ne zijn met een te kleine groep op het Binnenhof. Ik begin het benauwd te krijgen. Nat gebeurt er met ons? Slaan ze dadelijk ons hier in elkaar zonder dat iemand het ziet? Ik* voel me opgesloten en bang. Zo vergaat het meer vrouwen. Een politieman waarschuwt ons, dat als we niet snel het Binnen hof verlaten, dan... Bang kijken we om ons heen. Ne zijn met te weinig. Ne beginnen naar een andere uitgang te ren nen. Knuppelende politiemannen zetten zich achter ons aan. Som mige vrouwen vallen. Eindelijk- de uitgangVrouwen! Ik blijf net buiten de uitgang staan. Is iedereen eruit? Een oudere vrouw laat zich door politiemannen het Binnenhof uit duwen, terwijl ze blijft roepen: "Ik ben een staatsburger net als jij en heb het recht hier te staan!" Iedereen is eruit, ge lukkig. Ik voel me angstigkwaad maar ook bevrijd. Ik begin weer te trommelen in de hoop dat de andere vrouwen uit Tilburg me zullen horen. Ik word gehoordBlij vallen we elkaar in de armen. Dan zie ik dat mijn vriendin een dik ge zicht heeft. Ze hebben haar ge slagen! De klootzakkenMijn blijdschap om ons weerzien ver andert in enorme kwaadheid. Ik wil terug om ze in mekaar te slaan, die vuile sadistenvrou wenhaters, seksisten. Ik voel me machteloosNat kan ik, wat kunnen wij hier tegen beginnen??

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 29