26 ’S OCHTENDS LEEK HET NOG EEN SCHOOLREISJE.... OR en besmet Marjo van Lesbies Kruit. van de bus nog niet uitge- een poli- schertste vrouwen Bij het Binnenhof aangekomen zien we een. grote massa vrouwen Tot zover is alles prima, en als de tweede wereldoorlog er niet geweest was, zou ik dit symbool graag dragen als teken van macht, die vrouwen hebben. Ook de dubbele bijl werd, even als het hakenkruis in de twede wereldoorlog, ge-mis -bruikt Het was het symbool van het Fas cisme in Italië onder Mussolini. De naam Fasces takkenbundel met daarin een dubbele bijl) ligt rechtsstreeks ten grondslag aan het woord Fascisme. Het wordt ook nu nog door fascisten in Italië als symbool gebruikt. tiebus zien "kijk af gevoerd" vend dat ze Tragi es dus wèl Snel beeld van We waren Om zeven uur stonden we, bib berend van de slaap en de kou, op het station. Met drieëntwin tig vrouwen vertrokken we met de bus naar Den Haaglunchpak- ketjes mee. Slaperigmaar ook opgewonden voor de grote abor tusdemonstratie op het Binnen hof reden we richting Den Haag. Voordat we uit elkaar zouden gaan nog even af spreken wanneer we zouden terugrijden. Drie uur was de afspraakmaar een paar vrouwen wilden eerder. Vrolijk riep ik toen nog; "Oh, maar ik vermaak me wel tot drie uur" Ik had een grote trom voor mijn buik gebonden en zou wel eens flink van me laten horen. 28 april j.l. moest het CDA'VVD abortuswetsontwerp behandeld worden in de eerste kamer. Wij Vrouwen Eisen op die dag een grote demonstratie en blok kade voor het binnenhof. Duizenden vrouwen voelden zich betrokken en kwamen massaal naar het den Haag. Al vrij in het begin werd de blokkade op afschuwelijke wijze uit elkaar geslagen door politie en M.E. en werden meer dan vijftig vrouwen gearresteerd. Ondanks deze vreselijke gebeurtenis waardoor veel vrouwen geschrokken en bang geworden waren, hebben ze toch de hele dag in den Haag gedemonstreerd. Vrouwen zijn niet te verslaan. Vier tilburgse vrouwen schrijven elk hun verhaal over deze dag, die we niet gauw zullen vergeten. de redaktie stapt of daar liep al een vrouw met een megafoondie ons maan de om snel naar het Binnenhof te gaan. Er waren al een hele boel vrouwen gearresteerdHet was negen uur. Eerder had één van ons rijden en daar worden al maar zelf niet gelo de waarheid sprak. ironies genoeg bleek het waar te zijn. naar het Binnenhof. Mijn een vrolijke en ster ke vrouwendemonstratie werd al grimmiger. Ik vergat de trommel op mijn buik even. Voor mij liggen hakenkruis dubbele bijl in een lijn. Oorspronkelijk goede symbolen; in de tweede wereldoorlog ver keerd gebruikt, en voor mij nu symbolen met een héél bittere bijsmaak. Omdat ik nooit een ha kenkruis zal dragen, draag ik ook nooit een dubbele bijl, on danks de oorspronkelijk goede betekenis Deze tekens zijn voor mij - w JK4.S.~

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 28