I I I I I I I I I 22 VROUWEN EN FASCISME I I I 1 aan maar 2. 3. 4. vrouwen te brouwen je taak Als vervolg op deze inleiding Vrouwen en Fascisme 1zullen volgende artikeltjes gaan over: Wat het fascisme, als politieke macht, voor vrouwen betekende? Fascisme-nazisme en de verheerlijking van het moederschap en gezin. Speelt de R.K.kerk met het fascisme onder één hoedje als het over vrouwen gaat? (een lied van Bertold Brecht, vertaald door Gerrit Kouwenaar) Maar dokter, waar moet ik het krijgen... Mevrouwtje, nou sta ik paf, Wel wil je eerst je pleziertje Maar je plichten wijs je daarna af En als wij eens iets verbieden Wordt dat om jouw bestwil gedaan En wees dus maar dik tevreden En laat daarom de rest maar aan Het moederschap is goed enz ons over ja? Kom Ten tijde van het fascisme en nazisme (tussen de 1e en 2e, en vooral tijdens de 2e Wereldoorlog) was voor een vrouw het moeder schap haar enige recht van bestaan. Mussolini wist vanaf het eer ste begin (1922) schitterend in te spelen op masochistische ver langens. Hij prees de vrouw om de vreugde van haar opoffering, haar onderschikking en huishoudelijke slavernijHet is voor een vrouw een eer zonen te mogen baren voor het vaderland. "Herr Doktor 'k Ben over tijd, dus dokter - Wel waar is dan je lach Nu het bevolkingscijfer Weer 'n beetje stijgen mag? Maar dokterzonder woning Kom 'n bed is altijd wel vrij en een kind kan er altijd wel bij Het moederschap is goed voor alle En het is je plicht kanonnevlees Daarvoor ben je gemaakt en dat is En niet één keer maar vaak En nu geen gemaar En nu word je moeder en klaar! Maar doktereen werkloze dat die geen kind hebben kan Mevrouwtje, zoiets is alleen een aansporing voor je man Dokter ik smeek U Mevrouwtje Waar dring je nu toch op aan? Onze staat die heeft mannen nodig die aan de machine staan Het moederschap is goed en z

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 24