p:- NIEUWS 21 VROUWEN, d KAFEE Carla José Rijnen S=£’? Het is voor mij wel hoopge vend dat projekten zonder sub sidie toch werken. Wat ik HUISVESTING 00 KAFEE Wat doet de gemeente voor ons? gemeente echter snel een ver vangende ruimte voor Tilbria vindt, kan de hele toestand misschien sneller afgehan deld zijn. In de gemeenteraadsvergade ring van vorige week bleek er definitief geen subsidie in te zitten: de helft plus één raadsleden bleef tegen. "In het vrouwengezondhe ids - huis worden vrouwen zo mon dig gemaakt dat de relatie arts-patiënte zal verslech teren. De vrouwen zijn medies on bevoegd en niet deskundig," waren de argumenten. Werkt de gemeente aan een op lossing? Antwoord: nee. Al drie keer is een delegatie vrouwen van het vrouwenkafee bij wethouder Driessen ge weest. Er is een Raadskommis- sievergadering geweest, waar in vragen gesteld zijn om trent de hele gang van zaken en waarin het vrouwenkafee spreektijd heeft gehad. Onze eisen: het vrouwenkaffe moet ze snel mogelijk weer op vol le toeren kunnen draaien. Wie draait er echter nu? De ge meente'. Er worden allerlei slagen om de arm gehouden en in concreto gebeurt er weinig. Wij gaan echter door'. 13 Mei zijn de Raadskommissies van Driessen en Van Puyenbroek uitgenodigd in de Sasse van IJsselstraatEens kijken of zo komfortabel zitten in de ruimtes, die we nu hebben? En we denken aan nog meer akties'. Elke woensdagavond in de S. v. IJsselstraat om 20.00 uur komt het vrouwenkafee bij elkaar. Kom ook, denk mee over mogelijke oplossingen, akties. zondag 10 mei miste, was de diskussie daarover, het zoe ken naar eigen middelen, dus het autonoom blijven, hoe moeilijk het ook is. In ieder geval zijn er daar vijf resoluties bijna una niem aangenomen. Het is een flink eisenpakket geworden, wat opgenomen moet worden in het emancipatiebeleid. Ook is er een klachtenboek gemaakt door EVA. Voor meer informatie hierover: EVA bijt door Postbus 351 Amersfoort Het vrouwenkafee heeft inmid dels twee ruimtes in de Sasse van IJsselstraat in gebruik genomen. De gemeente wil dat we ook de rest 'in overleg' met Tilbria (de sportvereni ging) gaan gebruiken. Wij blijven echter op ons stand punt staan dat beide groepen niet samen in een pand pas sen. Wat moet er nou gebeu ren voor het Vrouwencentrum in oprichting (want het vrouwenkafee is maar één van de vrouwengroeperingen, die een onderkomen krijgt in de S. v. IJsselstraat) het hele pand kan gaan gebruiken? -Tilbria is niet van plan om zonder slag of stoot te gaan vertrekken. De gemeente zal een ontruimingsprocedure moe ten beginnen. - Zo'n ontruimingsprocedure kan lang gaan duren. Als de

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 23