19 De avonddienst zat er op voor Anne. Elf uur. Zou ze nog naar de bar gaan? Maar wacht eens het was vanavond toch vrouwen café? Misschien dat Jo en Anja kruik klaar en kroop toen in bed. Alles voelde koud aan. Ze voelde zich erg eenzaam en voor het eerst sinds maanden snakte ze naar een warm lichaam en naar wat liefde. Die nacht sliep Anne erg slecht. Julian had hoofdpijn. De hoofd vergadering had langer geduurd dan ze had verwacht. Ze was moe en snakte naar wat ontspanning, naar wat rust, naar een schou der waar ze op kon rusten, naar een oor die naar haar wilde luisteren. De lucht was grauw, het waaide hard en het leek dat er regen op komst was. Julian keek op de klok. Wet was 5 uur geweest. Ze was eigenlijk al een uur afgewerkt. Maar ze had geen zin om naar huis te gaan. De afwas stond er nog, het zou koud in huis zijn. Eigenlijk werkte ze veel te lang. "Ik ontvlucht mijn huis, mijn vroegere vrienden en vriendin nen. De enige bij wie ik nog kom is mijn moeder", overpeins de ze Vreemd! Gehuild had ze niet toen Peter was doodgegaan. Als een soort automaat had ze alles geregeld, de kist, de prentjes, de begrafenis. En als een soort automaat was ze verder gegaan. Medelij of troost had ze afge weerd. Ze was verhuisd en had haar flat voor het eerst geheel zelfstandig ingericht. Ze glim lachte. Peters smaak zou het niet geweest zijn. Wel zou hij trots zijn geweest op haar als hij geweten had dat ze tot hoofd was opgeklommen. Toch had dit ook zijn nadelen. Ze had het gevoel op een onzichtbare afstand van de andere teamleden te zit ten ondanks het feit dat ze dit telkens trachtte te doorbreken. Anne was hier wel een zeer dui delijk voorbeeld van. En de rest? Ach, Miep keek huizenhoog tegen haar op en Corrie had het te druk met haar verkering. Piet was een lieve man, maar privé en werk hield hij strikt geschei den. En Jan?? Bij Jan had ze het gevoel dat hij zoekende was. Ze liet daarom al vrij snel mer ken dat ze van -zijn soort kon- takt niets wilde hebben. Dat gejacht, dat gepeil of je nog vrij was op de huwelijksmarkt. Bah, daar baalde ze van. Hé, dat bracht haar op een idee. Als ze nu een naar het vrouwen café ging. Ze had er pas gele den Anne nog over horen praten. Het zou haar hopelijk wat aflei den van haar depressies en haar avond was meteen gevuld. Ze pak te haar jas en liep naar de huis kamer. "Jongens ik ben weg. Anne werk-ze nog". De kinderen namen joelend afscheid van haar. Julian opende de deur. Brr, wat was het koud. Vlug de capuchon op. Met stevige stappen liep ze weg. Julian zag niet hoe Anne haar met.lede ogen nastaarde.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 21