I 18 FOTSTORY •O Adam Klaar DEEL 2 Vooraf: Anne heeft werk gevon den op een schippersinternaat en raakt daar verliefd op Ju lian, het hoofd van deze afde ling. In een café ontmoeten ze elkaar, maken een praatje met elkaar en vergeten daarbij de ti jd een vrouwenkamp. Kleine tafel tjes met twee of drie vrouwen, een groep vrouwen samen aan één grote tafel, een vrouw met haar zoontje naast ons, een 'aan- schuiftafel' voor vrouwen die niet alleen wilden zitten, vrou wen aan de bar. Een lekker lich te ruimte van wit, geel en rood. En -ook niet onbelangrijk- een menukaart met overheerlijke ge rechten erop, zowel vlees- als vegetarische schotels. Bedrijvi ge vriendelijke vrouwen, die ons bedienden Ik heb heerlijk, gezellig en op m'n gemak temidden van al die vrouwen gegeten,-met taart toe! Voor herhaling vatbaar wat mij betreft en anderen raad ik aan; als je in Amsterdam bent, laat je dan voor niet al te veel geld Ze kunnen bovendien ook nog steeds giften gebruiken en zijn blij als je een obligatie neemt. Ze hebben namelijk een grote lening moeten sluiten om ons eerste vrouwenrestaurant mogelijk te maken. Wil je meer informatie, bel dan een van de leden van de koöperatieve vereniging Het Vrouwenrestaurant tel: 020-242167 ’dat 't je wel moge bekomen’. "Toffe vrouw hè, die Julian," zei Jan. "Jammer dat ze zo’n rot leven achter de rug heeft". "Hoezo" "Heeft ze dat jou dan niet ver teld? Twee jaar geleden heeft ze haar man verloren. Het was een autoongeluk. Hij kwam van rechts en Anne hoorde het al niet meer. Ze voelde zich ineens weer nuch ter worden. Verdomd!! Julian getrouwd'.! Julian een hetero!! Bah ze kon zichzelf wel voor de kop slaan. Hoe had ze ooit kunnen en durven dromen dat het anders zou zijn. Waarom moest zij nu altijd verliefd worden op vrouwen die hetero waren. Oooh, dat klote bier ook'.! "Is er iets," vroeg Jan bezorgd. "Ik wil naar huis, dat is al les" Nogal kortaf nam ze afscheid van Jan. Ze vermeed het naar zijn gezicht te kijken, dat een mengeling van teleurstel ling en bezorgdheid afspiegel de. Thuis gekomen nam Anne een warm bad, maakte een warme Het adres is: Goudsbloemstraat 52-54, Openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 17.30 tot 21.00 u door vrouwen verwennen. "Het laatste rondje", riep de kastelein. Julian schrok; "Ik heb de hele tijd vergeten en ik heb nog wel vroege dienst morgen. Ik ga gauw weg. Tot morgen of moet je morgen niet werken? "Ja, avonddienst", antwoordde Anne. "Tot morgen dan!!" Wat was het plotseling ongezel lig zonder Julian. Anne liet haar gedachten en gevoelens de vrije baan- Zou Julian haar toch aardig vinden? Julian met haar lieve ogen, haar blonde haar, haar zachte mond, haar mooie handen, haar "Ga je mee?" vroeg Jan. "Ja, ja go-ed," zei Anne dromerig.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 20