IS MEIDENWERK maar Nu De vier half c lub- Roos- waren erg ze i affiches kon een goed plan Zo, daar zaten ze dan. meiden van de meidenclub, wisten het nog wel van een jaar geleden, toen ze een je gemaakt hadden. Mar ja, je, Frances en Margo. Ze nu veertien jaar en konden goed met elkaar opschieten Maar dat konden ze al vanaf dat ze zes jaar waren. Want ze had den al lev ier op dezelfde basis school gezeten. Toen zaten ze bij juffrouw "treiteraar". Zo noemden ze haar tenminsteomdat ze altijd zo vervelend deed. Nu zaten ze bij meneer van den Bosch, door hun genaamd "Altijd beter weten". Omdat hij altijd overal een antwoord wist te geven en hij - volgens hun- nogal eens op schepte over wat hij allemaal wel niet wist. Ze waren van de basisschool met zijn vieren naar de havo gagaan. Ze zaten nu in de tweede klas. Frances kriebelde wat op een papiertje, frommelde het op en liet het doorgeven naar Roosje. Zij las: "Kom jij vanmiddag om vier uur bij ons. P.s.doorge ven aan Mar ja en Maryo" Roosje zat hetdichtstbij Fran ces. Daarom werden de briefjes altijd eerst aan haar gegeven. Roosje gebaarde dat ze kwam en ook Marja en Margo konden komen. Zo zaten de vier meisjes om vier uur bij Frances thuis. "Ik heb best zin om met zijn vieren iets te organiseren", zei Frances toen ze hun thee naar binnen gewerkt hadden en hun soesjes, die ze onderweg gekocht hadden. "Hè ja, dat is een idee", jubel de Marja die er al helemaal zin kreeg terwijl ze nog niks bedacht hadden "Laten we een club re i s j e maken zoals we altijd met school doen", kwam Margo met haar voorstel "Nou", zei Frances"Ik was ei genlijk van plan iets te orga niseren waar niet alleen wij plezier van hebben maar ook anderen De moeder van Frances was les bisch en de moeder van Marja ook. Ook de ouders van Roosje en Margo waren gescheiden. Toen riep Roosje: "Als we een groots plan hebben kan ik wel aan mijn moeder vragen of ze voor ons affiches wil drukken. Mijn moeder heeft een heleboel papier voor affiches en ze heeft een vriendin waarbij ze het gra tis kan drukken". Dat vonden ze al levier een goed plan, dus raceten ze met z'n allen naar de moeder van Roos je. De moeder die verstand had van affiches, zei dat ze wel voor affiches kon zorgen als het een goed plan was. Ze zou den naar het huis van Margo gaan omdat die de gezelligste kamer had en in haar kamer konden ze altijd goed nadenken. Toen ze allemaal een plaatsje gevonden hadden dachten ze na. Zouden ze een soort theater leuk vinden? Opeens roept Marja uit:"Ik weet misschien wat! Laten we een groep maken met allerlei mei den die graag met ons samen zouden willen werken. Een soort meidenclub'. En dan huren we ie dere week een café met z'n al len, waar we fijn kunnen verga deren Dat van een café had ze van haar moeder want die ging iede re week naar het vrouwencafé "Goh, je loopt wel erg hard van stapel zo ineens", antwoordde Roosje toen Marja klaar was met haar zogenaamde "preek", volgens Frances "Maar het is een reuze plan!" voegde Roosje daar aan toe. Daar was iedereen het mee eens. Ze renden met een reuzevaart naar het huis van Roosjes moe der. Ze vertelden met z'n allen door elkaar van het grootse plan dat Marja verzonnen had. "Rustig, rustig", zei haar moe der lachendjuil ie lijken wel een stel snaterende eenden. Als ik het goed gehoord heb, heeft Marja het plan dus verzonnen Ik geef aan haar het woord". Kalm maar van binnen erg opge- ze Ze

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 17