I XA “.A3. 14 INGEZO’N'D'E'N BRIEF: I 'MP was over Jeanne en Bep. Zij gewapena Hetty ons en ik eerst geschre ven 8 vrou- ge- 'tor nieken De Open School was een leer zame tijd en heeft veel in onze ontwikkeling bijgedragen. De Open School is er om met volwassenen op een nieuwe manier met elkaar te leren. Door deze ontwikkeling gaan wij zelf nadenken over aller lei situatiesdus ook over politiek. Willen wij hierover informatie dan stappen wij er zelf op af. Voor ons betekent politiek op de eerste plaats dat zowel vrouwen als mannen gelijke rechten krijgen, waar nu nog veel twijfel* bestaan De Open School heeft geen pó- litieke kleur, maar is wel af hankelijk van de subsidies die ze toegewezen krijgt, en in zoverre van welke partij in de regering zit Voor ons zijn de begrippen Rechts en Links heel duidelijk Dit vaandel dat ven heb naar aanleiding maart, de internationale wendagschoot me weer in dachten toen ik op dinsdag 28 april naar het journaal keek. Ik ben vooral geschrokken van de grote overmacht die de po litie liet zien, de vrouwen niet. Ik kan me nog herinneren dat ik, toen ik het vaandel pas ge schreven had, nog dacht, mis schien is er nog een oplossing' voor vrouwenproblemen als we echt met mannen samenwerken Nu denk ik er anders over. Ik wil niet dat vrouwen ook ge wapend gaan demonstrerenmaar dat solidariteit tussen vrou wen hard nodig is, omdat de machtsverhoudingen tussen man nen en vrouwen nog steeds onge lijk is. Ik weet nu ook zeker dat mannen niet op een vrouwen demonstratie thuis horen. Dit als antwoord op de vraag van Miesje Andria in vrouwenkrant- nummer 2. gewordenDaarom is voor ons een vrouwencentrum in Tilburg erg belangrijk. Elke vrouw, ongeacht de leeftijdmoet er ontspannen binnen kunnen stappenWij hebben geleerd om ons heen te kijken met ogen en oren open. Dan ontdek je, wat zo allemaal met poli tiek te maken heeft. Door onze kijk op de maatschappij zijn wij veel dingen vanuit een ander oogpunt gaan bekijken en wij zijn blij, dat wij dit hebben ontdekt Als tijd te koop was, zouden wij intensiever bezig kunnen zijn om een nieuw vrouwen centrum mee op te richten. Want de noodzaak zien wij er wel van in. Wij voelen ons feministenniet tegen de man maar wel voor de vrouw. ■9c,

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 16