13 SPONTANE GROEP open school 1 vrouwelijke manier te Ik I’ te ont zie uit naar reakties Joke de Vries Overigens: Buiten de stadsr ing- en heb ik geen lakens buiten zien hangen. Ligt de nadruk misschien toch teveel op dis cussies binnen eigen kring? regelen Ook solidaire mannen kunnen op de vrouwenpartij stemmen. Indien levensvatbaar wellicht met een alternatief weten schappelijk bureau. niet belangrijkwas maar alles wat daarmee samen hangt. Een verslag met synoniemen is voor ons bekend terrein geworden. Met onze woord keuze en zinsopbouw kunnen wij beter omgaan. Na ander half jaar was de Spontane Groep beëindigd en konden wij deelnemen in een nieuwe groep, die wij noemden Vrije Tijd en Beroepenoriëntatie Binnen deze groep leerden wij onszelf beter kennen door middel van enkele teeh ee n' vrouwelijke manier van politiek bedrijven de kans geven. (Misschien betekent' vrouwelijker in dit verband wel vooral ontschoolst Inde gegeven situatie zie ik voor vrouwen alleen maar po litieke kansen als ze zich weten in te passen in manne lijke handel- en denkpatronen. Een vrouwenpartij zou aan al lerlei vrouwen de kans moeten geven op eigen wijze mee regelen (naar believen: ons eerst wat vertellen over de Spontane Groep. Op de eers te plaats hebben wij geleerd om goed te luistern naar el kaar. Vanuit onze eigen situatie bedachten wij waar mee we verder wilden en wat mogelijk was. Ook belangrijk was te bedenkendat wij fouten mogen maken en wat nog zinvoller is, dat wij van onze fouten kunnen leren. Bij Nederlands was ons ge bleken, dat het foutloos schrijven waar wij uitein delijk voor gekomen waren, Laten wij ons eerst even voorstellen. Wij zijn Jeanne en Bep37 en 47 jaar jong. Op de allereerste V.O.S.- kursus die er gegeven- werd in Tilburgdrie jaar geleden, hebben wij elkaar 1 eren kennen Nerveus en bibberend zaten wij naast elkaar in afwachten de houdingWat zouden wij leren en op wat voor manier! Wij zaten met ongeveer vijf tien vrouwen in een kring plus twee begeleidsters. Van eikaars ervaring leerden wij erg veel Na deze twaalf ochtenden ontdekten wijdat wij meer wilden leren. Wij hadden geluk, er startte een spon tane groep op de Open School, die speciaal was voor mensen boven de dertig jaar en kansarm zijn geweest Ook op de Open School werd er geleerd zoals bij de VOS-kursusDe Juf stond niet boven ons, zoals wij gewend waren van vroeger maar naast ons. Door te werken in een kring leerden wij ook heel wat. Naast de Spontane Groep deden wij ook Nederlands maar laat T-

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 15