12 REAKTIE OP STAKINGSDAG Tilburg 16 april 1981 Vrouwen de de krant van groepen U vrouwen.(Een staking onder alle vrouwelijk bankper soneel lijkt mij zo moge 1i jk nog aantrekkelijker). r Een paar niet erg u it gewerkte voorbeelden: Vrouwenarbeid wordt sterk be perkt tot enkele beroepen Daar schuilt kracht in. Wat zou er gebeuren als alle typistes, telefonistes,se- cretaresseskantinejuffrouwen bij Rijks- en Gemeente instan tie zouden staken? Ik vermoed dat er wel een wetje of regeling af te dwingen zou zijn, als zo'n staking ook vol te houden is. D.w.z. als de konsekwenties niet door individuele vrouw en gedragen behoeven te worden. Dus een Y_£ou_we^ns_taking^skas_ instellenEn een degelijke voorbereiding d.m.v. bewust^ wordingsakties onder deze Ik vond het nogal bedroevend dat op deze dag die toch na drukkelijk een politiek doel had de enige discussie die echt oplaaidedie was rond de solidaire mannen de fanfare Mijn verwachtingen weken ken nelijk nogal af van die van enkele vrouwen die aktief bij het vrouwenkafeegebeuren be trokken zijn Mijn strijd geldt niet de man nen! sommige vind 'ik lekker, lief, mooi en nog zowat), maar mannelijk gadrag en denken, machtsuitoefening weid, beperking van persoon lijke keuzemogelijkheden. En voor deze dag m.n. de wijze waarop dat in de politiek geïnstitutionaliseerd wordt. Politici worden door mannen én vrouwen in het zadel ge- holpen Ik denk niet dat er veel daad werkelijke kracht uitgaat van een klein groepje, gemakkelijk te stigmatiseren vrouwen. Ik zie meer bewustwordings (en stemgedrageffekt van een groep vrouwen die daadwerkelijk en zichtbaar is in een de monstratie gesteund worden door hun achterban (vrien dinnen, mannen en kinderen). Voor mij gaat het er nu niet meer om onze onmisbaarheid te demonstrerenonze kracht even te laten voelen, maar om gezamelijk middelen te vin den waardoor die kracht daadwerkelijk aangewend kan worden voor veranderingen. De idee en die ik hier neer wil schrijven, leefden bij mij al op de stakingsdagToen vond ik geen goede aansluiting om ze ter discussie te stellen. De zojuist uitgekomen extra vrouwenkrant over de stakings dag aktiveerd me om het via te proberen De publiciteitsmedia doen 'het slecht. Zou er geen vrouwenpi raat op te zetten zijn? Al die mooie vrouwen 1 lederen krij gen dan ook een kans. (T.v. met feministiese STER). Laten we gaan zoeken naar een goede weg om daadwerkelijk bestuurlijke macht te krij gen die blij vend is. Zou den we niet moeten gaan denken over een groene partij met een paars hart? Ik denk dan aan een eericht op vrouwen- belangen, maar ook op een mens-, kind- vriendelijke we reld. We proberen onze kin deren zo goed moge 1ijk op te voeden. Laten we dan ook een leefomgeving voor ze bevech ten waarin ze wat aan die op voeding hebben. Ik wil een vrouwenpartij om ge-

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 14