i I 10 I n be- I Ik stem niet (ook niet op een vrouw), omdat ik op die manier voor mijn eigen onderdrukking en die van andere vrouwen kies. Ik laat mijn stem wel op mijn eigen manier horen, ben lang genoeg a-politiek gehouden door mijn omgeving, scholen kerken en voorbeelden van moeders die me lieten geloven dat alle antwoorden van boven, uit Den Haag of van vaders kwamen. Ik heb lang genoeg ge dacht dat 't niets met mij te maken had en dat ik er toch nooit iets van zou begrijpen. Ik heb begrepen dat het belang rijk is als vrouw uit te zoe ken wat er aan de hand is en te kijken wat jezelf kunt doen. Wij vrouwen hebben vaak niet geleerd om ons bezig te hou den met maatschappelijke za ken, we denken ook dat het te allemaal anders worden, al gaat de hele zaak op zijn gat', maar dat zijn niet meer als de gebruikelijke beloften om de macht, die bij de ene partij iets oprechter zullen zijn als bij de ander. Dit jaar wordt er ook gesuggereerd dat links waarschijnlijk een kleine meerderheid zal halen, wat wil zeggen: Deze keer kun je het ons eigenlijk niet maken om niet te stemmen ook als vrouw niet, want links deed ook voor ons net iets meer dan rechts en daarbij komt dan steeds ook nog het verhaaltje dat wan neer je niet gaat stemmen jouw stem verloren gaat aan de grootste partijen e.v.t. C.D.A. of V.V.D. IK stem niet. Omdat ik me kwaad en opstandig voel en pas voor die hele schijndemokratie. Omdat ik me niet langer met een kluitje in 't riet wil la ten sturen, d.m.v. 't foefje dat mijn stem verloren gaat als ik geen hokje rood kleur. Ik wil juist m'n stem laten ho ren, maar mijn stem is mijn verantwoordelijkheid en die wil ik niet dragen voor een leid Hat niet het mijne is, waar ik niets mee kan, niets goeds bij voel, wat geen ja is tegen het leven. Een beleid dat kiest voor een wereld waarin ongelijkheid heel nor maal is, waarin ik bijv mag wonen in een kamertje van 2 bij 2, terwijl ik recht heb op veel meer ruimte, waarin ik voedsel voorgeschoteld krijg, wat slecht is voor mijn ge zondheid terwijl ik als mens recht heb op goed hoogwaardig voedselwaarin ik op mijn fiets rakelings langs auto's mag jongleren op af geperkte stukken straat, terwijl ik recht heb op veel meer bewe gingsvrijheid, waarin ze voor mij als vrouw bepaalde leef patronenen voor geschreven heb ben terwijl ik recht heb op een eigen manier van leven, kort om een beleid waardoor onder drukking, onvrijheidvalse schijn en macht in stand ge houden worden. Ik wil, kan en mag niet kiezen voor deze parlementaire macht die uiteindelijk uitsluitend bij een groepje mannen blijft, waardoor we nu bijv, met een abortuswet zitten die vrouwen het recht ontneemt om over eigen lijf en leven te beslis sen. Vrouwen zijn niet ver tegenwoordigd en als ze al ver tegenwoordigd zijn, vertegen woordigen ze meestal geen vrou- wenbelangendaarvoor is n.l. absoluut geen plaats in deze mannenwereld Ik zal als vrouw ook niet zeg gen dat vrouwen op vrouwen zouden moeten stemmenzolang de kamervrouwen niet voor onze belangen vechten of kunnen vech ten

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 12