■■i 9 HHMHHH HH te een vrouw zij IK WIL MIJN STEM LATEN HOREN (EN DAT ER NAAR GELUISTERD WORDT) van e igen en da me Ik, een vrouw, jong en voor een groot deel nogal teleurge steld geraakt in deze wereld, met o.a. kernwapensdie het leven bedreigen in het kader van de ekonomiese groei, mar telingen, oorlog, diskr imina- tie en haat t.o.v. groepen mensen en personen, die zo genaamd anders zijn. Een we reld vol vrouwenonderdrukking machthebbers, die beslissen over je lijf en leven. In die wereld ben ik gekonditioneerd van top tot teen om een nut tig onderdeel van de maat schappij te worden, een maat schappij waar ik me vaak al leen maar onvrij mag voélen, machteloos sodemieterd en Als klein meisje gestoptwaar ze den om te leven, niet te leven om later als machine ingezet te kunnen een mogelijk- geven om politieke te oefenen om de samenleving te veranderen. Als ik dan deze keer de verkiezings programma's van de verschillen de partijen doorkijk, blijkt voor mij dat er voor vrouwen belangrijke eisen weer geen grote plaats innemen. Er wor den weer allerlei mooie be loften gedaan in de stijl van 'de komende vier jaar zal het gepakt en be- kwaad op een school me niet leer maar juist een wor den in dit kapitalistiese kon- sumptiesysteem Als vrouw, mens wordt er nu van me verwacht dat ik me aan pas, niet verzet tegen deze chaos, maar eraan meewerkIk zal moeten gaan werken in en aan hun bedrijven, -instellin gen en gezinnen zoals ieder een, omdat ik anders wanneer ik 'werkeloos' ben en om een uitkering zou vragen, lui ge noemd zou worden, in de gaten gehouden door degenendie bang zijn dat mensen de behoefte krijgen ook nog té willen le ven Tegelijkertijd ben ik een ge boren optimisteheb ik het vertrouwen dat het allemaal anders kan en zie ik ook ander leven om me heen, gelukkig ook in mijn eigen omgeving. Leven, wat ik iedereen zou gunnen en wil geven in de meest volle betekenis van het woord, waar in mensen gelijkwaardig met elkaar omgaan en alleen maar ontzettend blij kunnen zijn dat er dat leven is en er ook voor te waken dat het blijft. Daarmee wil ik niet zeggen dat ik alle haat en geweld uit de wereld zou willen bannen, maar juist iedereen wil laten meemaken wat het leven is, in al zijn volheid, in liefde en haat Daar zal ik voor blijven vech ten omdat het voor mij steeds duidelijker wordt hoe moeilijk het is om een eigen manier leven te kiezen, om een manier te mogen beleven gelijks merk ik dat het ekstra moeilijk gemaakt wordt omdat ik een vrouw ben, want dat ik dat ben is me duidelijk genoeg gemaakt door de heren machthebbersIk ben een vrouw en wil dat ook zijn, maar niet zoals de heren mij omschrijven en normereneen vrouw: dom, van geen noemenswaardig belang en in het systeem in te zetten als o.a. verzorgster, schoon maakster of seksobjekt Ik wil een vrouw zijn op andere eigen wijze, een gelijkwaardig aan de man, die recht heeft om te leven. Daar wil ik samen met andere vrouwen voor vechtenmijn mond over open doen, mijn stem laten horen. In deze krant, door te schrij ven, omdat de verkiezingen weer voor de deur staan. Ver kiezingen, die er ook voor mij als vrouw zijn en heid zouden invloed uit ik Wil mijn stem laten horen

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 11