s er bleek de eerste 2.Organisatie van de dag zelf. te- er 33.000 pamfletten gedruktidoor enkele organisaties op eigen ini tiatief) en voor zover wij dat kunnen overzien zijn deze allemaal verspreid Grote aantallen vrouwen gingen de straat op. We vermoeden wel dat in de bedrijven weinig pamfletten terecht zijn gekomen. Vooral toen de bijeenkomst van 25 Maart plaatsvond en er een 50-tal vrouwen haar schouders zetten onder de voorbereiding van de 30e, zijn er bergen verzet. Er moesten nog een aantal voorbereidingen getroffen worden voor de 30e en vrouwen schreven zich in voor het verspreiden van pamflet ten tijdens de bijeenkomst van de 25e kwam er een korte,maar heftige diskussie op gang, over de deelname van mannen aan de vrouwentocht en de manifestatie. Er wareneen aantal vrouwen die vonden dat mannen hun solidariteit zouden kunnen moeten uiten, m.n. omdat het in dit geval om bezui nigingen ging. Andere vonden dat juist de kracht van deze stakings dag lag in het feit dat alleen vrouwen samen een grote macht zouden kunnen vormen en daaruit zekerheid zouden kunnen putten voor haar strijd Nadat we hierover gepraat hadden en zelfs gestemd, groep ruimschoots in de meerderheid te zijn. Een verbod op mannen zou in het geval van de vrouwentocht te ver gaan. Ze konden meelopen maar we zouden ze niet uitnodigen, in het KWJ-gebouw zouden mannen buiten de deur gezet worden, bit diskussiepunt bleef echter een probleem voor een aantal vrou wen en zou op de dertigste weer boven tafel komen. Op de dag vóór de manifestatie kwamen we nog een keer bij elkaar als voorbereidingsgroep om de puntjes op de i te zetten. De zon scheen, we zaten tevreden en moe op het gras achter een bak koffie en verdeelden nog wat werk voor de komende dag. Als je bedenkt dat alleen al voor het maken van een paar spandoeken: verf, kwastendoekstokkenpunaises en spijkers nodig zijn, kun je je voorstellen, dat er in zo’n dag een hoop organisatie, denkwerk en energie gaat zitten. Maar je krijgt ook weer een hele lading kracht uit de motivatie, ondersteuning en het enthousiasme van elkaar en niet te vergeten de lol die we samen gehad hebben, al was het hard werken. De vrouwen van de voorbereidingsgroep kwamen’s morgens om 9 ubij elkaar in het KWJ-gebouw. Van te voren hadden we de taken voorzover we die konden overzien verdeeld. Er moest konstant iemand bij de lefoon zitten die roodgloeiend stond. Alles wat binnenkwam aan solidariteitsverklaringenberichten uit andere steden, de pers enz. werd opgeschreven en doorgegeven naar de zaal zodat het daar omgeroepen kon worden.wie, wat, waar zou staan; aan de bar, microfoon, megafoon, video, spandoeken, versiering, muziek enz. enz. was van tevoren geregeld. We voelden ons die dag als duizend poten. Om zes uur kwam de pers, die we van de stand van zaken op de hoogte brachten Daarna feest, maar geswingd hebben de meeste vrouwen van de voor bereidingsgroep weinig. We waren bekaf, maar erg blij tussen al die feestende vrouwen. f

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 7