4 zou ons als een olievlek uit zouden breiden. vrouwen uit Tilburg We hoopten dat we Een vrouw zat dagenlang achter de telefoon om vrouwen uit Tilburg en andere plaatsen de gelegenheid te geven informatie te krijgen. Zij stond ook in kontakt met Amsterdam. In de week na de 11e kregen we o.a. een telefoontje van het mannen- kafee.Deze zou de kinderopvang organiseren voor de 30e.Een prima ondersteuning Op 18 Maart waren een twintigtal organisaties (en een dertigtal vrouwen) vertegenwoordigd. Teweten: VrouwerjarkPBO,Openbare Bieb, MVB, POLEK-vrouwenABOP,ABVA, wereldwinkel, baanlozencentrum vrouwenoverleg Hogeschool Tilburg, Maranatha,de Kring, Keerkring, Moller, NVVVrije Boekhandel, Rechtswinkel, Praatgroepen, Muurkrant PSP, en het vrouwenkafee en het P.O.N. We voelden als voorbereidingsgroep dat deze staking op brede schaal aansloeg. Ook deze bijeenkomst verliep voorspoedig en in een gezel lige sfeer. Op deze vergadering stelden we een publiciteitsgroep en een versprei- dingsgroep samen. De publiciteitsgroep zou kontakt opnemen met de plaatselijke pers; pamfletten makeij, en stukjes schrijven voor zoveel mogelijk buurt en vrouwenbladen, kortom zorgen voor zoveel mogelijk publiciteit. De verspreidingsgroep zou een grote lijst maken met allerhande plaat sen waarop we pamfletten zouden kunnen verspreiden, b.v.: bedrijven/ supermarkten/wachfckamers bij dokters etc. Als aktiecenferum kozen we het KWJ-gebouw in Tilburg waarin’s mor gens een koffie- en informatie-ochtend zou zijn,van waaruit we's mid dags zouden uitzwermen over de stad en waarin’s avonds feest zou zijn De voorbereidingsgroep zou dit programma later konkreter gaan in vullen, waarbij zij ook een parallelprogramma organiseerde voor vrou wen die nietmet de vrouwentocht mee wilden lopen. We besloten dat het KWJ op 30 maart permanent bereikbaar zou zijn voor (juridische) problemen van vrouwen en het centrale punt zijn voor alle informatie en aktiviteiten in en rond Tilburg. In de week van de 18e en de 25e gonsde Tilburg van de aktivi teiten Er werd veel gebeld naar het kontaktadres over aktiviteiten die naast onze manifestatie op andere plaatsen georganiseerd zouden worden.(zie verslag van de telefoonvrouwen We maakten duizenden pamfletten die aan de kontaktvrouwen gegeven werden om te verspreiden. Deze pamfletten waren bewust eenvoudig opgesteld Een aantal vrouwen uit de voorbereidingsgroep vond dat het feminis tisch taalgebruik vaak niet te begrijpen is voor vrouwen die niet in de vrouwenbeweging aktief zijn en ook dat ditzelfde taalgebruik vrouwen zou kunnen afschrikken. In die zin hadden we enigszins kritiek op Amsterdam. In de openingsrede stond b.v., dat bij de nieuwste ontwikkelingen rond het omgangsrecht, vrouwen haar man niet meer kwijt zouden raken Voor vrouwen die het konflikt met hun man niet aan willen, durven of kunnen gaan, zijn dit moeilijk te begrijpen zaken. Overigens waren we allemaal enthousiast over de inhoud van de sta- kingskrant en de stimulans die uitging van alle ^Amsterdamse vrouwen, die zich halfdood hebben gewerkt om van de 30e een sukses te maken. Dit even terzijde. Terugkomend op de pamfletten: deze kwamen op 3 afhaaladressen te recht. En toen begon de stormloop. Tilburg leek een vrouwvriendelijk monster geworden te zijn dat leefde van pakken papier. In totaal zijn r

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 6