kleine J 7*0 3 yrote. T^euzevrouibJ |f or de/o 11 &2SI, Vrouwen moeten weer op de kleintjes letten". waar l I We dachten met deze centrale punten zowel huisvrouwen als buitens huis werkende vrouwen bij de staking te betrekken. Daarnaast maakten we een aantal praktische afspraken. We wilden eigen materiaal maken, te weten een affiesje en buttoms, om deze stakingsdag te kunnen financieren en om reklame te maken. We benaderden alle organisaties en groepen in Tilburg die ook maar iets met vrouwen te maken hadden, b.v. bondsvrouwenvormingscen tra, Open school, FORT,en allang bestaande vrouwenorganisaties. We planden een vergadering voor kontaktvrouwen van al deze orga nisaties op T8 Maart.De volgende vergadering op 25 Maart was be doeld voor alle betrokken Tilburgse vrouwen die informatie wilden. 1 Voorbereiding en organisatie van de landelijke stakingsdag in Tilburg ze weer We begomnen heel klein Op 8 Maart, de viering van de internationale vrouwendag, hoorden we van de Amsterdamse plannen, om te gaan staken tegen abortus en alle andere vrouwvijandige maatregelen die er zoal genomen waren de laatstse tijd. Drie vrouwen meldden zich in eerste instantie aan en planden een bijeenkomst op 11 Maart in het vrouwenkafee om de 30e voor te bereiden. En toen waren er al acht vrouwen De bijeenkomst verliep perfekt. Een- ontspannen sfeer. Binnen twee uur en een kwartier hadden we inhoudelijk gepraat over o.a. de pro blemen die te verwachten zijn met staken. We zouden vrouwen wel adviseren om te staken, maar alleen dan als dit geen banen kost. We oefenden druk uit op de bonden om deze staking te ondersteunen. Op deze bijeenkomst besloten we ook om niet alleen tegen de abortus wet te gaan staken,maar de staking te verbreden. We verwachtten dat m.n. in het katholieke zuiden een (huis)vrouw niet zal gaan staken vanwege de abortusproblematiek alleen. We besloten dat in Tilburg vooral de bezuinigingen centraal zouden staan Onze centrale leus is: Een drièdübbelzinnige leus te weten: - vrouwen moeten weer rond zien te komen met haar huishoudgeld en door de bezuinigingen zijn zij de buffer voor de economische krisis - vrouwen worden weer teruggedrongen in het gezin, op de kleintjes moeten letten. Bezuinigingen betekent o.a. minder kans op werk buitenshuis en minder kans op scholingsmogelijkheden en/of kinderopvangmogelijk- heden - vrouwen zouden zelf moeten kunnen beslissen of ze al dan niet kleintjes in haar buik wil laten groeien. I verslag vrouwenstaking

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 5