lREDAcTJONEeL 1 - I Pas op pag. 7 een verslag in de Volkskrant. De Tilburgse Koerier, die de aankondiging van het baanlozencentrum niet plaatst, en een lang artikel over de staking inkort. Over het Nieuwsblad hebben we dit keer weinig te klagen, dat viel neel erg mee. Aan andere akties wordt soms ook niet veel aandacht be steed. Maar als het om een vrouwenaktie gaat, dan is het helemaal erg. Maar goed, misschien moet je dat ook niet verwachten. Vrou wen hoef je immers nooit serieus te nemen. Dus ook niet als ze aktie voeren. Laat ze maar. Ze zijn er zoet mee. Wij staan hier boven. Een vrouwen aktie, puf. Zonder mannelijke begeleiding, kunnen vrouwen toch niets. Dat spreekt uit de kommentaren Daarom is het alleen al belangrijk dat wij onze eigen kanalen ontwikkelen. Om daarin te laten zien, dat vrouwen sterk zijn en wat er werkelijk gebeurde in Tilburg. Ons eerste idee was om er een vlugschrift van te maken en geen echte vrouwenkrant^ We verdeel den taken onder elkaar. Contact opnemen met de bibliotheek, het baanlozencentrum, het Elisabeth- ziekenhuis, zomaar een staakster, iemand van de fanfare enz. enz. Toen we voor de volgende ver gadering bij elkaar kwamen, ble ken we ontzettend veel copy ge kregen te hebben. Veel vrouwen hadden blijkbaar de behoefte om erover te schrijven. We gingen met zijn allen aan het lezen. Toen we daarmee klaar waren, kwam er ontzettend veel op ons af. Over agressie van buiten, enthousiame van vrouwen zelf, problemen met de aktie zelf. We werden ontzettend enthousiast. Ieder van ons haalde er dingen uit, die we herkenden van ons zelf. Maar we raden niemand aan om zoals wij het in een record tempo achter elkaar te lezen, want dan is het moeilijk om te verwerken. Het ene moment schiet je in de lach, het andere moment Op het vrouwenfeest op 30 maart ontstond bij ons het idee om een extra vrouwenkrant over de sta king uit te brengen. Eerst een korte aarzeling (het is zoveel extra werk), daarna enthousiasme. Het leek ons een goed idee om vrouwen aan het woord te laten over wat er precies die dag ge beurde, hoe ze het ervaren had den en wat er met henzelf ge beurde Het stakingskommitee beloofde al direkt om voor ons een verslag te schrijven. Wij werden vooral enthousiast omdat we ons altijd rot zitten te ergeren als we de reakties van de gewone pers nagaan op vrouwenaktiesZo ook bij de vrouwenstaking Het begint al bij de aankon diging. Dat gebeurt op de manier van: Die feministen hebben ook weer wat verzonnen, een vrouwen staking. Dat lukt toch nooit. Zo iets kan toch niet. Waar halen ze dat soort rare ideeën vandaan. Waarmee ze de aktie al van te voren belachelijk maken. Zo tussen neus en lippen wordt ver meld waar het om gaat. Maar echte aandacht over de 12jaar du rende abortusstrijdof over het omgangsrecht, of over de bezuinigingen, hó maar. En als dan de aktie achter de rug is, en de feiten voor zich spreken. Het kommentaarop het journaal van 20.00 u.: "Het leek overal in het land meer op geanimeerde demonstraties, dan op een staking." Alsof je alleen aktie mag voeren met doodgravers gezichten. Geen woord over het feit, dat toch wel erg veel vrouwen op straat waren overal in het land. Dat dus erg veel vrouwen zich kwaad maken over de abortuswet, de omgangsregelingen, de bezuini gingen en nog heel wat andere zaken, waar we ons kwaad over kunnen maken. Het komt niet over als een echte staking. Dus hoef je het ook niet serieus te nemen. Wij, mannen voeren pas echte akties.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 3