24 DEKTiGST? VAART iïFGEH7/EW0HbERbEH 1EENEV7ACV7/6 K.MTCTE pOKAF£ENiE?uUsJ Vgsgs liefs Carla 9 april 1981 Van het pand Sasse Van IJssel- str. 16, dat het nieuwe vrouwen centrum van Tilburg gaat worden hebben we de sleutels gekregen Aan sportvereniging Tildria is door de gemeente de huur op gezegd per 15 april 1981. Omdat deze vereniging volgens het kontrakt alleen de grote zaal gebruikt, hebben we nu al wel beschikking over de (Iets verder op bit. zg!) Alsof ons recht een nederige gunst 1 is, waar we jarenlang om moeten sme ken Ik ben mij er zeer wel bewust van dat een en ander ingewikkelder in elkaar zit dan hierboven geschre ven, echterhet gaat mij om de rode draad. In 's Hertogenbosch was ik, en ik sta,akte tegen het oneigenlijk ge bru'ik van mijn stem als ik niet wil stemmen op zo een patriarchaal kapitalisties systeemwaarvan ik helaas gebruik maak door er geld van te ontvangen omdat er geen werk .voor mij voorhanden is, maar waar ik me intussen niet meer zo heel schuldig over voel omdat er hele sloten geld gegooid worden in het nutteloosste wat er op deze aarde bestaat: het leger en aanverwanten. Ik staakte tegen de eeuwigdurende ontkenning van wat vrouwen doen, voelen, vinden, willen en weten, ook door vrouwen. Mijn hoop op verandering hierin, wat mannen in het algemeen betreft heb in opgegeven in zoverre dat ik die verandering in mijn bestaan wel niet meer zal zien. Wat vrouwen be treft is mijn hoop nog niet gestaakt Overigens is 'Geachte Heer'van Vir ginia Woolf een niet te beschrijven goed boekhet is bijna geen toeval meer dat het juist nu vertaald is en uitgegeven is door Feministiese Uitgeverij Sara Nadat ik gezegd had dat ik wel een stukje wilde schrijven waarom ik heb gestaaktvoor zover dat mogelijk was en ik dat wilde, bleek dat vele malen moe i1i j ker dan ik had gedacht Een paar dagen voor de dertigste maart las ik in het boek 'Geachte Heer' van Virginia Woolf een dag boek aantekening van haargeschre ven na het bijwonen van een congres van de Labour Party, in 1935. Dit trof mij zeer: "Gisteren zijn we naar een congres van de L.P. in Brighton geweest en hoewel ik vanochtend heb geweigerd nog een keer mee te gaan ben ik natuurlijk weer zo uit mijn ritme gehaald dat ik niet aan The Years kon blijven zitten. Waarom? Met hart en ziel op gaan in het najager) van iets dat me niets te zeggen heeft; en wat is mijn taak als mens? De vrouwe lijke afgevaardigden lieten zich danig onder sneeuwen en er kwam weinig belangwekkends uit. Maandag zei een van hen dat het tijd werd dat we de afwas eens laten voor wat hij is. Een mager en zwak pro test maar uit het hart gegrepen Een piepfluitje dat van zich laat horenmaar toch geen schijn van kans had tegen het overwicht aan biefstuk en bier dat zij moeten be reiden. Gelukkig ben ik ongeletterd en stemloos niet verantwoordelijk voor de toestand waarin de maat schappij verkeerdDat zijn de ding en die in mijn hoofd murmelen en me afleiden van wat welbeschouwd mijn werk is. Ik was bang dat deze staking het piepfluitje zou worden. Tóen de krisis en de dreiging van de tweede wereldoorlog, nu de eko nomiese krisis en de dreiging van de kernwapenwedloop Het enige verschil met toen en nu is dat het toen om stemrecht ging en nu om het recht van abortus Het stemrecht kregen we van man nen en het recht van abortus moeten we van mannen zien te krijgen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 27