13 maar heel voldaan gingen de vrouwen langzaam aan naar huis, vrouwendag De sfeer tot nu toe was nog steeds heel gezellig maar wel wat rustiger. Tussendoor rond een uur of zes hadden enkele vrouwen een gesprek met Het "Nieuwsblad(Overigens hadden wij in tegenstelling tot Amsterdam niets te klagen over de plaatselijke berichtgeving die prima klopte met de werkelijkheid-"Staking uniek gebeuren in Tilburg" stond de vol gende dag boven het krantenartikel). Langzaamaan begon het kafee weer vol te lopen. Vrouwen verzamelden zich rond de bar, op de dansvloer, druk pratend over de dag en over reakties uit haar buurt. Inmiddels was het 20.00 uur. Berichten van andere stakingskomitees werden omgeroepen, o.a. het be richt over duizenden vrouwen op de Dam in Amsterdam. We raakten enthou siast over de massaliteit in Amsterdam en andere steden. Rond half tien zat de kleine zaal van het gebouw tjokvol vrouwen die gespannen het journaal afwachtten. De scanning liep merkbaar op door dat in eerste instantie niets over de staking gezegd werd. Als laatste punt tenslotte kwam de vrouwenstaking even aan de orde. Dit was voor de meeste een grote afknapperomdat begonnen werd met negatieve gelui den van vrouwen die tegen de staking waren, daarnaast werd de hele dag nogal gebagatelliseerd. De demonstratie in Amsterdam kwam slechts als een flits in beeld. Het werd ons op een harde manier duidelijk dat we de plubliciteitsmedia tegen hadden. De tent was inmiddels vol. Rond driehonderd-vijftig vrouwen wachtten op een optreden van de kabaretgroep Klaproos die met een aantal lied jes kwamen die veel succes oogstten. Er werd meegedeind en gezongen. Even rust voor de barvrouwen tot na het kabaret. Vanaf dat moment tot 's nachts een uur stond de tapkraan niet meer stil. Vrouwen bleven tot het einde. Om ons heen kijkend zag je overal druk pratende, lachende, knuffelende vrouwen en een dansvloer die de rest van de avond vol was. Er bleef een ongedwongen gezellige sfeer hangen. Om 1 uur werd onder luid protest de laatste plaat gedraaid, die iedereen aan het swingen bracht, het laatste pilsje getapt en de dag was voorbij Moe Op naar de volgende

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 15