12 i We 5De namiddag en avond. op Zelf s Binnen heerste verwarring: Komen ze naar binnen of niet? Uit voor zorg gingen de deuren op slot. Door de megafoon reageerden wij hierop: "Omdat ze hier bang zijn dat we binnen komen, draaien ze de deur slot. Zeker nog nooit zoveel sterke vrouwen bij elkaar gezien, zoveel dat ze er bang van worden." Na enkele leuzenen liederen togen we naar de voorkant, waar we nog een open deur aantroffen. De bode die ze daar op af stuurden kwam te laat. Hij kon alleen geen honderden vrouwen tegenhouden. Hij gaf het dan ook snel op. Zodat we toch nog onze pick-nick in het stad huis konden houden. Na wat gegeten en uitgerust, én wat lastige jongetjes buiten gezongen te hebben, gingen we, begeleid door het koor Solidair, terug naar het aktiecentrum Kond half vijf kwam de demonstratieve tocht weer in het aktiecentrum terug. Er zaten toen enkele vrouwen aan de bar. Het bleek er 's mid dags niet druk te zijn geweest. De stoet die nu binnen viel bracht daar grote verandering in door hun aanval op de koffie. In een apart zaaltje werd door een groep vrouwen naar een video-band over rolpatronen gekeken. Toen de video over onze stakingstocht werd gedraaid werd het druk in de zaal.Vanwege dit grote succes is deze band meerdere keren gedraaid. Ondertussen waren een aantal vrouwen naar huis gegaan. Het werd etens tijd. De laatste boterhammen in het kafee werden verkocht, de zaal werd opgeruimd, tafels aan de kant gezet, even geveegd, muziek wat harder en het feest zou kunnen beginnen. In de kantoorruimte zaten al die tijd nog steeds vrouwen ijverig te bellen met kranten en omroepen om door te geven wat er die dag alle maal gebeurd was en werd er“ kontakt onderhouden met andere stakings- komitees "In '79 stelde de werkgroep huisvesting, waarin vrouwen uit diverse vrouwengroeperingen zitten, zich ten doel: het oprichten van een stedelijk vrouwencentrum, om te komen tot een betere koördinatie tussen alle vrouwengroeperingen in Tilburg. Na veel geschrijf en gepraat over en weer werd ons in februari '81 een pand toegewezen. Maar wat bleek? Het pand is elke avond bezet door een sportvereniging en een to neelvereniging Door een fout van de gemeente, die ons een pand toewijst dat intensief gebruikt blijkt te worden door enkele verenigingen, die ook nog over een huurkontrakt beschikken, staat het vrouwenkaffe nu op straat, en kan het vrouwentrefcentrum na 2 jaar strijd nog steeds niet starten Maar wij gaan door! De gemeente hoort nog van ons! Woensdag 1 en 8 april houdt het vrouwenkafee aktievergaderingen roepen hiervoor alle vrouwen hier aanwezig op. Het Tiiburgs vrouwencentrum moet er komen, en het vrouwenkafee moet blijven draaien!!!"

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 14