5 cX6)(n@^ ^or^eycxsjiney3 en Mijn eerste vrouwenblad (Opzij) las ik ongeveer zes jaar gele den. In die tijd werkte ik bij een boekhandel in Utrecht samen met drie mannelijke collega's. Ik werd me beetje bij beetje bewust van scheve man- vrouw verhoudingen. Op mijn werk werd ik als enige vrouw be schouwd als 'de koffiedame' niet meer thuis wonend zag ik duidelijker de traditionele rolpatronendie mijn vader moeder typeerde etc. dere subsidie-rege1ingen bij de gemeentewaar op dit mo ment aan gewerkt wordt; of over problemen bij dè Open School, die dit jaar afge bouwd moet worden enz. Ik zou zelf over dat soort dingen meer willen weten. En bovendien denk ik dat het daardoor mogelijk zou kunnen worden dat alle groepen en individuele vrouwepi wat min der geiso leerd zouden kunnen zijn, dat er meer onderling tot stand zou kunnen en misschien ook meer Langzaamaan doorzag ik beter in hoeverre gebeurtenissenbe staande situaties indruisten tegen mijn gevoel van eigen waarde Na de boekhandel periode ben ik in Tilburg gaan wonen en studeren, nu vier jaar gele den, met een tussenpoze van één jaar stage in Den Haag. In die beginperiode in Tilburg leek mij het vrouwenkafee wel een mogelijkheid om kontakten te leggen, en er alléén eens 'uit' te kunnen. De drempel daarheen was echter te hoog. Ik was onzeker over wat me daar te wachten stond, en ook wat ik daar zelf wilde doen is me achteraf vrij vaag. De vrouwenkrant heb ik in die tijd een aantal keren ge kocht maar die nodigde mij kontakt komen samenwerking. Maar dat zijn, denk ik, mijn toekomstfanta sieën over een brederele vendige vrouwenbeweging. Het belangrijkste voor mijzelf is dat ik meer zou willen horen over tilburgse vrouwengroepe ringen, en dat dat ook voor mij een stimulans zou zijn om aktief met nieuwe dingen be zig te gaan. niet uit om de stap naar het vrouwenka fee te waten. Ik had het nodig heel concreet voor ogen te hebben wat ik daar kon doen Ik heb in mijn stageperiode in Den Haag de .stap naar het vrouwenhuis wel gemaakt, weliswaar met twee vriendinnen want in mijn eentje vond ik het nog maar niks. We hebben ons daar ingeschreven voor een assertiviteitstraining voor vrouwen, door vrouwen en dat heeft me enorm goed ge daan. Ik heb wat aan mezelf kunnen werken door de train ing, die aangeboden werd, en raakte daardoor ook een beetje vertrouwd met 'de vrouwen beweging Nu bijna een half jaar terug in Tilburg kreeg ik een pa piertje in handen: redaktie- leden vrouwenkrant gevraagd'. Bij die eerste bijeenkomst ben ik dus ook geweest met als voorlopig resultaat een eerste kennismaking met het vrouwennafee andere en thousiastelingen, en dit schrijven We besloten elk iets weer te geven over het wel of niet persoonlijk belangrijk vinden van uitkomen van de vrouwen krant. Ik wilde eerst iets

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 8