«eindelyk dan toch zwemles» 23 ver gaat be- in mijn gezicht kwam) ook best daar ze klein n u door van 8 jaar is zwemlesdus voor hem ik het kikkerbad uit in dieper water gaan de ouder/voogd of het kind blijft volharden, volgt onder toezichtstelling door de kinderbescherming. Mocht ook dag niet helpen, dan kan ont heffing van de voogdij volgen, en uithuisplaatsing van het kind. De rechter kan dan be sluiten om het kind bij de 'andere ouder' te plaatsen, of in een tehuis. Wie worden nu de dupe van deze wet - kinderen, die door de ouder seksueel misbruikt worden. - door de andere ouder mis handelde kinderen. - kinderen die niet op be zoek willen - Ned. 00 die met een buiten lander gèhuwd zijn geweest. - oo die tijdens het huwelijk mishandeld zijn. - lesbiese moeders - feministische moeders - 00 met een psychiatrisch leSèn. 't Werd voor toen duidelijk dat er een tijd zou komen dat ik alleen zou staan Zij gaf mij de raad"Waar omga je niet op zwem les denk daar eens over, dan praten we daar de volgende keer over"Zij kwam er ook steeds op terug, maar elke keer had ik een ander smoesje orfi Bij het tot stand komen van dit wetsvoorstel zijn geen 00 groe pen gehoord. Ook de EmarïJipatie- kommissie is niet gehoord. In het hele land zijn handteke- ningenakties gevoerd, en is druk uitgeoegend om dit wets voorstel ongedaan te maken, of te wijzigen. Als kind was ik al bang van water, op zwemles op de lagere school was ik al heel dikwijls weggelopen en daar ook mijn vader een flinke angst voor water heeft, werd dit alleen maar erger in plaats van beter. Op het laatst was het zo erg dat ik een brug over het kanaal nog niet over durfde of ik moest helemaal in het midden kunnen lopen of fietsen Toen ik daarna zelf kinderen kreegheb ik mezelf voorge nomen, ik zal ze nooit laten merken dat ik bang voor water ben Toen ze klein waren ging dit goed, maar nu ze 8 en 5 jaar geworden zijn, dat niet meer Mijn zoontje nu op moest en me geven In het begin vond ik dat best rot, maar toen ik tot de ont dekking kwam, dat het water toch wel lekker is (als het maar niet begon ik me lekker te voelen. Toen kwam de dag dat ik ook mijn jongste zoontje op ging geven voor zwemles Toen werd aan mij de vraag gesteld door een vrouw, met wie ik geregeld praat; wat doe je nu als jouw kinderen allebei hun diploma hebben en in het diepe kunnen zwem men Voor meer informatie hierover kun je terecht bij: Kom. 00 tegen wetsvoorstel omgangsi recht, Posbus 4007, Eindhoven. 'i

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 26