WETSONTWERP OMGANGSRECHT 22 in publiceren we dat op affiches etc. Namens de medewerksters Ans Hendrix. Op 1 april 1981 wordt het wets ontwerp omgangsrecht behandeld in de 2de kamer. Wat betekent dit nu precies voor 00? Begeleiding van de ouder/ voogd en het kind! Als de ouder/voogd of het kind geen omgang wil, volgt verplichte hulpverlening, in de vorm van begeleiding van uit bijv. M.O.B. (Medies, opvoedkundig bureau) of kin derbescherming, of beide. Als ondanks deze begeleiding interesse hebben verder te pra ten. Wanneer we meerdere avonden of eventueel ochtenden gaan organiseren in kranten, ander waarmee je over je kinde ren kunt praten. We kunnen ook de woningruil ruimer maken, gastadressen voor kinderen opzetten etc. etc. Er zijn mas sa's dingen die er nog gedaan kunnen worden De positie van de ouder/ voogd De ouder/voogd krijgt in formatie plicht naar de "andere ouder" over zaken die van belang zijn voor de gees telijke en lichamelijke ont wikkeling van het kind zoals: de schoolkeuze, schoolpres taties, gezinssituatie, op voeding, ziekte, verhuizing, vakantie enz. Over al deze zaken moet de "andere ouder" zijn mening kenbaar kunnen maken. bruik wenst te maken, wordt het wettelijk gedwongen om om gang te hebben. HET RECHT is dus EEN PLICHT. Heb je nog vragen of ideeën, bel ons of kom langs. Je bent van harte welkom. Hoe werkt de oude wet? In de praktijk blijkt nu al dat ouders die gaan scheiden bij de rechtbank niet praten over een omgangsregeling, de rechter aandringt om toch tot zo'n regeling te komen omdat dit in het belang van het kind is. Een reden om van de omgangs regeling af te zien is de be paling: "Als omgang met de 'andere ouder' kennelijk in strijd is met het belang van het kind. ad B. Belangenbehartiging: Na de zomervakantie zijn we Tilburg van start gegaan met een inventarisatie t.a.v. kinder opvang en huisvesting. Dit zijn twee zaken waar alleenstaande ouders als groep vaak tegen aan lopen. Daar willen we samen met de alleenstaande ouders iets tegen gaan doen. Bijv, door te zorgen voor betere kinderopvang. Hierdoor krijg je als alleen staande ouder meer mogelijkheden om je leven op een andere manier m te richten. En bovendien een We zijn iedere dag bereikbaar tussen 9.00 en 10.00 uur op tel. nr. 323902. Ons adres is Bisschep Zwijssen- straat 14a. Echter als het kind van dit "recht op omgang" geen ge- Hoe gaat de nieuwe wet werken? De voorgaande bepaling komt in het nieuwe wetsontwerp te ver vallen. Hiervoor in de plaats komt: "Het is in het belang van het kind, dat het kontakt heeft met de 'andere ouder', de niet-voogd dus." .-.i ■MMNMMBI MHMMNHMMMMI MHMMM

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 25