21 c C. Wat doet de Fiom? A. Er wordt zowel individuele hulp geboden, als via gespreks groepen en informatieavonden ed B. Het behartigen van belangen van de alleenstaande ouder, bijvoorbeeld door ervoor te zorgen dat speciale voorzie ningen getroffen worden en bepaalde wettelijke regelin gen aangepast worden. Het geven van informatie, niet alleen aan degene die zelf om hulp of bemiddeling vragen, maar ook aan anderen b.v. opleidingen, vrouwenor ganisaties e.d. a. niet gehuwde moeders b. mannen en vrouwen van wie de partner is overleden gescheiden ouders,(bij deze groep gaat het erom de feitelijke situatie van het alleen ouder zijn, los van de vraag of het juridisch al geregeld is ad A. Individuele hulp en ge spreksgroepen Wat betreft de individuele hulpverlening aan zwangere vrou wen komen bij ons veel vragen rondom arbortus en, in mindere mate, rondom adoptie. Abortus is naar onze mening een mogelijke oplossing als een vrouw onbedoeld/ongewenst zwanger is. Onze begeleiding bestaat niet uit het forceren van een keuze, maar is erop gericht alle invloeden te onder zoeken die leiden tot de keuze om de zwangerschap af te breken of juist de baby te laten groei en. Er zelf voor te zorgen of deze taak aan anderen over te dragen A.s. ongehuwde moeders die be sloten hebben zelf voor de öaby te gaan zorgen, kunnen we ook individueel begeleiden, zo wel voor als na de zwangerschap. Individuele contacten met andere éénoudergezinnen (gescheiden mensen, weduwen/weduwnaars zijn meestal van korte duur daar wij attent zijn op de mogelijk heid hen te verwijzen naar een van de groepen. De onderwerpen die hierbij aan de orde komen zijn vergelijkbaar met die in de groepen. Vooral de strijd om vaak tegen de mening van de buitenwereld inhet eigen leven in te richten, samen met de kinderen, komt herhaaldelijk naar voren. Gespreksgroepen: Door het uitwisselen van erva ringen willen we komen tot het ontdekken van, hoe de eigen pro blematiek het beste aangepakt' kan worden, we willen de zelf standigheid bevorderen. Er worden ervaringen verteld over de eigen ontwikkeling, twijfels in de opvoeding, de aarzelende stappen naar nieuwe vriendschap pen en ook de beperkingen die het leven van een minimumuit kering heeft. Op het moment draait er een gespreksgroep voor gescheiden vrouwen. In het voorjaar starten we een gemengde groep in de avond We hebben 3 thema avonden rondom de onderwerpen "isolement", "alleen je kinderen opvoeden", "buitenshuis werken en kinderen hebben, hoe combineer je dat" gehad. Omdat de avonden erg goed verliepen, hebben we a.s. woens dag een vervolgavond in de Eisschops Zwijssenstraat 14a) om met de mensen die hiervoor ’'o

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 24