VERHAAL I 15 van dat wij bij de gemeente hebben in gezien, blijven er in de Sasse van IJsselstraat twee kleine ruimtes over, omdat de sportvereniging de overige ruimtes gebruikt. We zijn het er woensdag over eens gewor den dat we die twee ruimtes in ieder geval moeten be zetten (als kantoorruimte). We hebben alle vrouwen nodig’ Op 25 maart om 20.30 uur zul len we ons verder gaan inzet ten in het zoeken naar moge lijkheden De gemeente hoort nog van ons'. Maar we laten het er niet bij zitten. Samen met het advoka- tenkollektief zijn we bezig met het uitzoeken hoe onze po sitie nu juridies in elkaar zit Woensdagavond 18 maart is op de ledenvergadering van het Vrouwenkafee besloten dat het Vrouwenkafee in ieder geval open moet blijven. Waar? daar gaan we 25 maart weer met z'n allen over verder denken, op grond van de dan aanwezige informatie Volgens het huurkontrakt de sportvereniging, het volgend en weer het volgende een kleintje bij gekomen was. Maar daarom niet getreurd want de pappies goed bekend met spreekwoorden*hadden al gauw de plaat gepoetstZo kwamen ze elkaar in het plaatselijk café tegen en wat geschiedue er werd een vreemde weddenschap afgesloten, je kent dat wel, mannen onder elkaar hè, mijn dochter zal eerder getrouwd zijn dan de jouwe. Hier verwed ik mijn bakkerij om en ik mijn tuinderijVoorlopig konden ze nog rustig slapen want hoewel uit beide gezinnen er al ver schillende kinderen getrouwd waren bleven de oudste maar thuis hangenNiet dat ze nooit uitgingen, oh ja vaak genoeg maar het leek wel of ze maar geen man aan de haak konden slaan, totdatmoeder de vrouw, waar had ze het over, ze werden oud ja, z'n oudste dochter kon best de bakkerij overnemen en zelf naar een klein huisje. Ook buurman ging dit Er leefde eens zo'n 30 jaar geleden in een klein dorpje verscholen achter grote eike- en dennebomen een bakker. Hij kon erg goed zoete brood jes bakken vooral bij zijn vrouw. Naast hem, nu ja zo'n 300 meter verder op woonden een tuinder, met een grote boomgaard vol appelbomen. Als er dan een appel naast de stam viel werd deze opgeraapt, opgepoetst en aan moeder de vrouw gegeven. Zo leefden ze beide enig, leuk, en het geluk kon niet uitblijven, ze kregen beide een lief klein meisje. O, wat waren ze trots, de mammies's, maar ja, de papuies die droomden van En dus er werden weer zoete broodjes gebakken en appeltjes gepoetst en in het vroege voor jaar kwam er een zoon bij beide. Enig, leuk ze hoorden bij het doorsnee gezin en hun geluk zou niet opgegaan zijn als.... er niet in het volgende en weer -X

Vrouwenkrant Tilburg | 1981 | | pagina 18