I f 4 M werkgever middelen De kerngroep bestond in kunnen we niet spreken, dat L 5 I Werkgroep Vrouwen bellen Vrouwen. Vanaf maart 1978 is er in Tilburg een vrouwentelefoon. Er. is een telefoonnummer dat op woensdag- en vrijdagochtend in gebruik is. Waarom een telefoon speciaal voor vrouwen? We gaan ervan uit dat heel veel problemen die vrouwen hebben te maken hebben met de nog steeds ondergewaardeerde positie van de vrouw in ae samenleving. ’79 uit 12 vrouwen. Van een groot verloop sporadisch stappen mensen op, meestal om- het gaat om vrouwen die ook op andere gebieden aktief zijn. Er is om de drie weken (als regel) vergaderd. De kerngroep bestaat uit vertegenwoordigsters van de verschillen de werkgroepen. Deze opzet is gekozen om de afstemming van de verschi llende aktiviteiten eenvoudiger te maken. Ze funktioneert dus ei genlijk als paraplu. De kerngroep heeft sterk de indruk dat dit een organisatievorm is die werkt en zal dit dus voortzetten en zo mogelijk uitbreiden. Ook de doelstellingsdiskussie die in ’79 wat meer toegespitst begon te worden is door de kerngroep een aantal keren voorbereid en aangekaart bij de leden. Bij het praten en denken over doelstelling en beleid is veelal gewerkt aan de hand van de beleidsnota uit 1977. Het bewaken van inkomsten en vooral uitgaven tracht de kerngroep al sinds onheuglijke tijden te delegeren naar een groep financiën. In '79 is niemand tevreden geweest met de manier waarop hiermee werd omgesprongen Met de komst van de vaste medewerksters is hier wat verbetering in gekomen, maar we kunnen nog steeds niet zeggen dat het naar volle tevredenheid funktioneert. We merken dat we in eigen kring de nodige kennis missen om te komen tot éen goede financiële vertaling van het voorgestane beleid. Hier zullen in de toe komst maat regelen voor getroffen moeten worden. Sinds september '79 heeft het vrouwenkafee de beschikking over twee part-time vrouwen die zorgen voor de kontinuiteit van de aktiviteiten die voor het overgrote deel door vrijwilligsters gepleegd worden. De ondersteuning van deze twee vrouwen vanuit de kerngroep is voor een deel gedelegeerd naar de zogenaamde koördinatie groep, die zich bezighoudt met de dagelijkse gang van zaken en met het voorbereiden van de kerngroepvergaderingenJe zou het het DB van het vrouwenkafee kunnen noemen. Hier worden ook de taken van de vaste medewerksters bekekenvoor een jaar in de DACW-regeling

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 6