3 WERKGROEPEN Externe kontakten Kerngroep 1 beleid Het ontwikkelen van een beleid gericht op de emancipatie van de tilburg se vrouwen is een belangrijk onderdeel van het werk van de kerngroep. Aan de hand van wat er op dit moment is wordt nagegaan aan welke aktivitiet prioriteit gegeven wordt en hoe deze ingepast wordt in het tot aal. Aan dit beleid moet samen met de leden vorm gegeven worden. Hiertoe zijn door de kerngroep een aantal algemene ledenver gaderingen georganiseerd waar de leden zich uit konden spreken over de gevolgde lijn en wensen en vragen naar voren konden brengen. Vanuit de doelstelling heeft de Vereniging Vrouwenkafee Tilburg een aktieve bijdrage geleverd in de oprichting, instandhouding en uitbouw van VOS-kursussen (Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving), VIDO-groepen (Vrouwen In De Overgang) en het Vrouwen Overleg Tilburg. \Bij de VOS-kursussen gebeurt dit door het deelnemen aan de Ste delijke werkgroep en het stimuleren van bezoeksters. Aan het oprichten van VIDO-groepen heeft het Vrouwenkafee in het begin aktief meegewekt en heeft het werk in ’79 ook financieel onder steund. Aan het Vrouwen Overleg Tilburg (VOT) worat een bijdrage geleverd met name naar het samenwerken bij het trainen van vrij willigsters, het afstemmen van aktiviteiten op elkaar en het stimuleren en ontwikkelen van nieuwe aktiviteiten envervolgmoge- lijkheden op diverse kursussen. Sinds ’79 is het Vrouwenkafee lid van de Vrouwenraad Tilburg, waar zij zich vooral richt op het in samenwerking met andere groeperingen verkrijgen van een eigen pand voor vrouwenaktivi- teiten met een emancipatorisch karakter. In de loop van 1979 bereikte ons een aantal keren het verzoek om informatie, voorlichting en advies, van de kant van vrouwenkafees in de omgeving. Hierop zijn we altijd positief ingegaan. Met 'De Vrouwenark' ('t Zand) en het Vrouwenkafee Goirle bestaat een goed kontakt ten aanzien van uitwisseling van thema's en kursussen. Verder is er kontakt tussen de redaktie van de Vrouwenkrant en verschillende groeperingen t.b.v. de regionale nieuwsgaring. Het Vrouwenkafee besteedt altijd veel aandacht aan de viering van 8 maart, de internationale Vrouwendag. Het probeert dan zoveel mogelijk vrouwengroepen in Tilburg bij de organisatie van de vriering te betrekken. In '79 is dat goed gelukt. We werkten o.m. samen met Polek-vrouwenABVA- en ABOP-vrouwenRooie Vrouwen etc. De kerngroep heeft volgens de statuten de taak als bestuur van de vereniging vrouwenkafee te funktionerenen heeft dat in \veel opzichten het afgelopen jaar ook gedaan. Deze taak is in drie hoofdaspekten uit te splitsen nl. -voorbereiden en bewaken van het beleid van de VVT -fungeren als werkgever voor de twee WVkrachten -verantwoording hebben over de middelen 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 5