1 VOORWOORD OVERZICHT AKTIVITEITEN 1979 ALGEMEEN tot verandering daarvan. Beknopte historie vrouwen - vrou- ge- In februari 1977 is het Vrouwenkafee geopend. Het heeft tot november 1977 geduurd voordat de VVT rechtspersoonlijkheid verkreeg in de vorm van een vereniging, ingeschreven bij de plaatselijke Kamer van Koophandel. Op dit moment zijn er over de 100 vrouwen lid van de Vereniging Vrouwenkafee Tilburg. Op 10 september a.s. wordt er weer een algemene ledenvergadering ge organiseerd. Mede naar aanleiding Het Vrouwenkafee Tilburg bestaat nu al sinds maart 1977. Het kafee wil een plaats zijn waar wen in de gelegenheid worden steld alleen met vrouwen ervaringen uit te wisselen over alles wat voor hen van belang is te werken aan bewustwording van je positie als vrouw in de samen leving te komen via werkgroe- Zoals iedereen dus kan begrijpen is er een grote behoefte aan vrou wen die in het vrouwenkafee iets willen gaan doen. Informeer dus als je nog wat tijd over hebt. Met vele beetjes kunnen we dan toch ons vrouwenkafee in stand houden hiervan en ook om alle lezeressen van de vrouwenkant weer eens goed te informerenis er een overzicht opgenomen van alle aktiviteiten die in 1979 in het kader van het vrouwenkafee plaatsvonden. Iedere vrouw kan voor f 10,- per jaar lid worden van de Vereniging Vrouwenkafee Tilburg. Zij kan dan meepraten over doelstellingen, beleid en aktiviteitenDoor open bare ledenvergaderingen maar ook op informele manier en pen heeft het vrouwenkafee zich ontwikkeld tot wat het nu is. Het komende jaar zal er weer veel werk verzet moeten worden. Met in gang van 10 september eindigt het arbeidskontrakt van onze betaalde medewerksters Maria en Gerty. We hebben wel een nieuwe aanvraag ge daan maar deze wordt voorlopig zeker niet gehonoreerd en van de gemeente krijgen we ook geen geld voor medewerksters Naast werkgroepen en kerngroep zijn er nog tal van vrouwen op incidentele basis aktief, met name in de organisatie van thema-avonden/ochtendenledenvergaderingen, het schrijven voor de Vrouwenkrant en administratieve werkzaamheden. Het bestuur wordt gevormd door de kerngroep van de vereniging. In 1979 waren er twee algemene ledenveragderingen waarin de kerngroep beleid en aktiviteiten van de vereniging ter diskus- sie stelde. Daarnaast was er in april 1979 een beleidsverga- dering van leden en aktieve bezoeksters, waarin o.m. het werk van de werkgroepen geëvalueerd werd. In oktober vonden er openbare werkgroepvergaderingen plaats voor leden en bezoeksters om hen op deze manier bij het werk van het Vrouwenkafee te betrekken

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 3