9 een aantal stootte men en zij zijn de werkgroep scholing en vormingpraatgroepen - De werkgroep is in het najaar van 1978 opgerichtOnder de bezoeksters en organiserende vrouwen van het vrouwenkafee ontstond onvrede met de ruimte die gehuurd werd van de K.W.J. De ruimte was te groot en te ongezelligen we konden er niets aan veranderen omdat hij niet van ons was. Dat laatste hield tevens in dat na elk gebruik (twee ochtenden en een avond) alles opgeruimd moest wordenaffichesleestafel prikbord e.d.) In de loop van ’80 zal er een boekwerk gereed komen. Hierin staan de voorlopige begroting, de -tekeningen, de-statuten, de -beheerskommissie etc. Dit boekwerk zal aan de inmiddels 20 vrouwenorganisaties, die van het pand gebruik willen maken gestuurd worden. Na een grote vergadering zal het boek werk indien nodig, aangepast en veranderd worden en defini tief aan de gemeente worden aangeboden, met de vraag of dit voor de Tilburgse vrouwenorganisaties verwezenlijkt kan worden. In 1979 heeft men 41 avonden dienst gedraaid. Om de 14 dagen was er een thema-avond. Samen met de groep die de avond verzorgde zette men alles klaar in het kafee en vertelde aan vrouwen die erom vroegen of belden over de themas Werkgroep huisvesting. De werkgroepen en kursussen die ontstonden door de snelle groei van het vrouwenkafee moesten elders in de stad onderdak zoe ken of een ruimte huren, dit bracht uiteraard extra lasten mee. De taak van deze werkgroep is het organiseren en koordineren van de aktiviteiten (kursussen en groepen) op het gebied van vormingscholing en zelfhulp In '79 waren deze aktiviteitenkursussen 'hoe zeg ik wat ik denkjeen kursus 'klussen in huisscholingsgroepenpraatgroepen en een zelfhulp groep Om deze en nog allerlei redenen besloten een aantal vrouwen bij elkaar te gaan zitten, om te bekijken wat de mogelijk heden waren van een permanente huisvesting. Na lang zoeken naar en informeren naar lege panden, op een pand in de Korvelseweg. Het was eigendom van de gemeen te en men had er geen bestemming voor. De groep heeft toen kon takt opgenomen met P.W. samen een kijkje gaan nemen.. Maar het pand was te slecht en opknappen zou te duur worden. Men hield meer kontakt met de gemeente. In de loop van '79 kwam er een telefoontje, dat het voormalige parochie-huis in de Sas’se van Ijsseltstraat mischien wel een mogelijkheid was. Na een gesprek met vertegenwoordigers van de gemeente, zijn we de mogelijkheden van samenwerking met andere vrouwen organisaties binnen Tilburg gaan bekijken. Enkele vrouwen van de Tilburgse Vrouwenraad zijn in de werk groep gaan zitten. Er is kontakt gezocht met de S.B.W.T. met de vraag of ze - willen helpen met het opstarten van een vrouwencentrum. -I

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 11