7 ■F groeten, vrouwen uit Nijmegen postadres: postbus 1151 Nijmegen 1 Vrijdagmiddag hebben we een demonstratieve plakaktie door de stad gehouden, waarbij muurkranten geplakt werden en stencils werden uitgedeeld. Van veel vrouwen in de stad kregen we po sitieve reakties! Het proces. 13 januari moeten twaalf vrouwen voorkomen. Wij vinden het heel belangrijk dat voor en tijdens het proces veel onderno men wordt. Wij denken erover om in ieder geval met een hoop vrouwen op 13 januari in Arnhem te zijn. Maar het zou ook hardstikke goed zijn als overal in het land akties zouden zijn. Wij vinden niet alleen het proces en de gevolgen die het kan hebben belangrijk, maar ook het doorzetten van akties tegen porno Wij rekenen erop dat veel vrouwen het belang hiervan inzien en iets ondernemen. Wij zouden heel graag ideeën en plannen over mogelijke akties horen, liefst voor 20 december, zodat we nog altijd kunnen overleggen. êén van de be de Feeks ging naar de politie om een aanklacht te dienen tegen hun optreden in het kafee. Toen ze daar kreeg ze te horen dat er een aanklacht tegen haar werd ingediend en dat zij ook op 13 januari gedagvaard wordt. De aanklacht hield in dat zij de zaak had laten eskaleren door niet akuut de deur van het kafee open te doen. De politie is duidelijk op zoek naar een rechtvaardiging van hun optreden. En nu? Elf vrouwen werdentwee tot vier dagen vastgehouden. De politie zegt omdat ze niet mee wilden werken aan het onderzoek. Achter af blijkt dat alle dagvaardingen al klaar waren zodat ze na zes uur al vrijgelaten hadden kunnen worden. Een keiharde ma nier om ons voor een aktie te pakken. De meesten worden op signalement gedagvaard. Dit is een zeer ongebruikelijke zaak in Nederland. Ze hebben dit kunnen doen omdat een uitspraak van de Hoge Raad uit 19A7 dit mogelijk maakte. Wij vinden het heel beangstigend als we overdenken wat dit allemaal voor gevolgen kan hebben. Bij elke volgende aktie kunnen er willekeurig mensen opgepakt en op signalement ver oordeeld worden. Als je op signalement veroordeeld wordt, kun je elk moment van de straat opgepikt worden, om je straf uit te zitten of je boete te betalen. Dit betekent dat je steeds in angst moet leven of jezelf on herkenbaar moet maken. Dat als je met volgende akties mee wil doen je er eerder uitgepikt wordt. Het wordt steeds be dreigender voor ons om door akties te laten zien dat we wil len dat porno ophoudt en dat zal zeker zijn als we veroor deeld worden tot eenvoorwaardelijkevrijheidsstraf. Van veel vormen van aktie kan zo een misdrijf gemaakt worden. Wij worden steeds harder gepakt door het geweld dat porno be vestigt en oproept tegen vrouwen. Als wij ons daartegen ver zetten, worden we nog eens gepakt door de politie, die met zijn maatregelen de pornobazen beschermt. En wij worden steeds meer geknminaliseerd Het volgende maakt dit ook weer duidelijk: heersters van in was

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 9