T 6 7 rtó c? c ■■■■■I c kollega's en ons in gaan staan om hun in te tomen. Voor ons heeft hun agressie alles te maken met de akties van ons tegen porno. Voor hen was het daarbij een mogelijkheid om een groep waar ze al langer greep op willen krijgen, te pakken. Achter af lijkt het ons dat de politie zich voorbereid had op deze aktie. Er waren ’stillen' in en rondom de bioscoop, de straten waren ontzettend snel afgezet met politiebusjesEn binnen twee uur is de razzia in de Feeks gehouden (op 'heterdaad be trappen' kan binnen twee uur na de aktie). In het totaal zijn er 13 vrouwen opgepakt. Twee vrouwen werden na zes uur vrijge laten omdat ze 'alleen' verzet tegen de politie hadden ge pleegd en niet als aktievoersters herkend werden door de ge tuigen. De ^confrontatie met de getuigen (stillen en pornobazen) was een ontzettend vernederende ervaring. Het is verschrikke lijk om tien minuten voor zo'n groep kerels te staan, die je van top tot teen bekijken en die ons op straat kunnen herken nen en nog eens pakken. Elf vrouwen werden zogenaamd herkend en beschuldigd van dingen die ze niet hadden gedaan. Aanvan kelijk hadden we gedacht dat alle vrouwen na zes uur vrijge laten zouden worden, dat is de •'.normale' gang van zaken bij dit soort akties, opk als je je naam niet zegt. De elf vrouw en hebben hun naam niet bekend willen maken aan de politie. Dit gebeurde omdat we allemaal verantwoordelijk zijn voor de aktie en we niet willen dat een paar de gevolgen ervan op hun nek krijgen. Bovendien zien we het niet zitten dat de politie steeds meer namen en adressen krijgt van een groep vrouwen, waar ze greep op willen krijgen en die bij nieuwe akties er steeds uitgepikt en persoonlijk harder gepakt worden. We schrokken ons kapot toen we na een paar uur hoorden dat er elf vrouwen m verzekering werden gesteld en werden beschul digd van een misdrijf: openbare geweldpleging tegen personen en goederen. Dat betekende twee of vier of nog meer dagen in de bak zitten. Gelijk tot misdadigsters gebombardeerd!! De vrouwen kregen allemaal een verschillende advokaat, die elk weer eigen ideeën had over het belang van wel of niet je naam zeggen, de noodzaak om op bezoek te komen en kontakt met ande re advokaten en de vrouwen buiten. Voor vrouwen in de bak werd het daardoor ook moeilijker om erachter .te komen wat elk van$* hen wel of niet kon zeggen. Wat wel te gek goed was, was dat we pakketjes en briefjes van de vrouwen buiten doorkregen, die zorgden ook elke middag voor lekker warm vegetaries eten. Dat is beter dan die iglo-maal- tijden van het buro. Wat de vrouwen buiten naar ons toe deden, steunde ons heel erg. Maar daarmee werd ook gekloot door de Ervaringen van vrouwen in de bak. We werden elke dag verschillende keren verhoord. Vrijdags wer den er foto's en vingerafdrukken gemaakt door een vies kerel tje. Het was een ontzettend vernederende ervaring! Je voelt je net een misdadigster. Het enige wat sommigen nog konden doen, was gekke bekken trekken en hun vingers proberen te ver schuiven (maar die werden stuk voor stuk als met duimschroeven vastgepakt Onder het mom dat de foto's mislukt waren, moesten we nog een keer op de foto komen: in totale lengte. Later zagen we dat de foto's helemaal niet mislukt waren, maar dat ze er gewoon meer wilden maken. Veel verhoord en geïntimideerd.

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 8