ANTI-PORNO AKTIE NIJMEGEN T I c ih 4 werden werden en dat het zeer ongeloofwaardig was dat dit gebeurde op aanwijzing van de z.g. getuigen. We hebben proberen te voorkomen dat vrouwen uit ons midden zomaar willekeurig weggesleurd werden, maar toen werd het een vreselijke vechtpartij Een heel stel vrouwen zijn ontzettend geslagen, in het ge zicht en over het hele lijf. Een agent stond met een stoel in zijn handen klaar om op twee vrouwen in te rammen. Een andere agent schreeuwde: "Ja, ik ben een fascist en ik sla- jul lie kapot als ik de kans krijg." Zelfs vrouwen die alleen maar stonden te roepen werden geslagen en geschopt. Voor ons was het heel duidelijk dat agenten hun agressie tegen vrouwen bot vierden. Vrouwelijke agentes moesten tussen hun mannelijke In deze brief willen wij jullie laten weten wat wij meegemaakt hebben rond een aktie tegen porno - bioskoop in Nijmegen. Op donderdag 23 oktober was de opening van de porno-bioskoop "Le Paris". We lazen dit pas twee dagen van te voren in de krant en besloten tot een aktie bij de opening om te laten zien dat we dit niet zagen zitten. Die porno-bioskoop betekende voor ons: - naast alle porno films nog een extra -bioskoop waar kontinu van 's middags tot diep in de nacht seksfilms gedraaid worden. - door o.a. deze bioskoop wordt porno 'n steeds gewoner en betaal baar onderdeel van het dagelijkse leven. Het wordt steeds "gewoner" dat wij vrouwen gepakt worden. Mannen worden door pornofilms nog extra aangezet tot geweld en agressie tegen vrouwen. In pornofilms lijkt het alsof vrouwen het fijn vinden om verkracht, mishandeld en vernederd te worden. Het bevestigt mannen m hun idee dat vrouwen het fijn vinden om op zo’n manier te vrijen, en vrouwen moeten aan dit beeld, wat mannen hebben, beantwoorden. - ondanks al onze protesten, akties en demonstraties tegen porno en verkrachting, blijkt dat porno steeds sterker uitbreidt. We besloten om bij de opening openlijk aanwezig te zijn. We wilden de toegangsdeur van de bioskoop met kettingen afslui ten, anti-porno leuzen spuiten, met verfzakjes gooien en stencils uitdelen in de hele stad. Na deze bliksemaktie gingen we weg, maar werden achtervolgd door 'n stel kerels uit de porno-bioscoopDeze sloten een aantal vrouwen op een winkelstraat in, prompt was er een overvalwagen van de politie en er werden 6 vrouwen ingeladen en afgevoerd naar het politiebureau. Tegelijkertijd zijn andere vrouwen naar de Feeks vrouwenkaf gegaan; daar hoorden we dat e r vrouwen opgepakt waren en toen we hier over aan het praten waren, stonden er opeens een aantal opgefokte agenten voor de deur: "Doe die deur open of we rammen ’m in". "Als je niet open doet halen we een koevoet." Een van de beheersters vroeg om legitimatie, huiszoekingsbevel en of ze eerst kon overleggen met een advocaat. Daar werd totaal niet op ingegaan en door ’t raam werd de deur opengemaakt. Het werd een komplete razzia’.!! Nog 7 vrouwen werden weggesleurd: Heel opvallend was dat juist bekende gezichten er tussenuit gepikt ongeloofwaardig was dat dit gebeurde op

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 6