18 I LESBIES KRUIT AKTIEF LESBIESE FESTIVALS GELDERS LESBIES FESTIVAL over- groetjes Hetty. Feh. Marjo van Lesbies Kruit Lesbies Kruit zit weer bij elkaar, de koffie is klaar praten maar. Het begin is ger- weest, de ideeën zijn gespuit en het is de bedoeling dat we daar niet blijven zitten. Dus na wat heen en weer gepraat c.g. geleuter wordt er be sloten subgroepen te gaan vormen om zo de ideeën ver der uit te werken. Ik koos voor de groep die een avond in het vrouwenka fee in gaan vullen, thema-avond noemen ze dat. 't Is de bedoeling dat je dan aan "gewone" vrouwen uit probeert te leggen dat er ook lesbiese vrouwen zijn. Ik vind dat best, maar ik denk dat veel vrou wen in het vrouwenka fee dit al weten. Uitleg is bodig. Wat wel moet is: uitleggen waarom ik bij het Lesbies Kruit ben. Dat is om mezelf te zijn. Ik ben lesbies, in lesbies Kruit zie ik dat ik niet alleen ben, ik voel me daardoor sterk, er zijn meer vrouwen die voelen zoals ik. Wat moet er dus gebeuren? Blijf jezelf, laat je zien. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 november was in Arnhem het Gelders Lesbies Festival Op vrijdag houden we (=3 vrou wen van Lesbies Kruit) niet, dus zijn we alleen op zaterdag geweest Overdag was het festival in het vrouwenhuisEr was een video over het grand-gala van de emancipatie (VPRO, septem ber 1978) en een literaire marktwaar je o.a. ook boeken kon kopen. Verder waren er stands waar je buttons kon kopen of zelf maken (heel leuk) en was er een stand van de Roze Rimpel- een organi satie voor oudere lesbiese vrouwen 's Avonds verhuisde het festival naar het buurthuis "de Lommerd". Daar begon het optreden met de Utrechtse band "half negen" (omdat ze altijd om8 uur willen beginnen, vol gens eigen zeggen) met neder- landse luisterliedjes. Het tweede optreden was van de engelse Jancis Harvey, die voor het merendeel oude engelse meezingers zong. Vervolgens de Moller Bolt Band uit Rotterdam Lekker stevige rock-muziek Misschien treden ze volgend jaar op in het Lesbies Kafee. Als slot het duo Slon en Morgane uit Parijs. Hele fraaie muziek, opzwepend De sfeer van het festival was heel goed. Het publiek was erg enthousiast. Ik vond het ook fijn, dat er zoveel oudere vrouwen waren. Kortom een heel geslaagd festiva 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 20