15 INGEZONDEN BRIEVEN even Anna Ik. meer Anna van geschrokken voor boe nen - Tilburg 16-9-80 Wat zijn mijn gevoelens? Afijn, uiteindelijk ben ik verpleegster geworden er nietik maar bang al dat bloed en mee aan Weer begon ik aan een eerste jaar. Nu op de dagschool. Weer het begin van de al mij bekende vakken. Helaas, na een jaar weer niets. Na een jaar mocht ik van het internat af. Studie resul taten nihil, bovendien wa- en ze me liever kwijt dan rijk. "Hè, hè, vandaar alsmaar die pijn onder in mijn rug." Mijn moeder was wist van niets was ik niet van Ik schaamde me alleen wist niet wat ik er moest Verbergen kon ik het niet, want je kleren werden vies en toen moest ik het maar vertellen aan die nonnen. keerd gekozen? Nee, beste weten niet. Lang geleden zat ik ook in het eerste jaar. Het eerste jaar van de Mulo op een internaat met nonnen. Ik was twaalf jaar en de eer ste menstruatie volgde al ras. Vandaag keek ik in Het Nieuws blad van het Zuiden. Er staat een foto in. De StJozefschool viert zijn vijftig jarig bestaan. Om zo goed mogelijk de sfeer na te bootsen van vijftig jaar gele den reed er een bolderkar mee, een moeder was verkleed als non en ook de pater was aanwezig. De stoet trok veel bekijks. Ik ben er Liepen al die kinderen bekijks? Enkele jaren geleden vierde de Jan Ligthartschool aan de Ringbaan Oost óók feest. Alle kinderen waren verkleed en het onderwijzend personeel ook, uit de tijd van Ot en Sien. Ik heb geen foto in de krant zien staan en ik heb ook niet gezien dat ze veel bekijks hadden Alleen weet ik dat er op de speelplaats druk gereept (gehoepelt) werd en koek happen mocht je ook en stelt lopen. Het was fijn en mooi maar misschien voelde ik het anders, omdat mijn zoon bij de feestelingen hoorde. Misschien versta ik het onder schrift in de krant niet meer en weet met mijn gevoelens geen raad. De mentrix is er niet vandaag Zij is naar Engeland. Volgende week zal ik met haar praten. Ik moet er al mijn moed voor bij elkaar rapen. T Tijd heb ik genoeg. Bergen'.'. Dus daar ligt het niet aan. Ik kan me niet concentreren Tien minuten en dan dwalen mijn gedachten alle kanten uit. Het ligt niet aan het vak. Bij neder lands is het sterk als bij geschiedenis en bij aardrijkskunde. Alleen bij scheikunde en wis kunde gebeurt er wat anders. Ik kan doodeenvoudig niet reke nen. Nooit geleerd. Bezit geen basiskennis. Ach wat zei een vriend van mij, toen ik jaren geleden mijn ongenoegen over mijn geringe ontwikkeling kenbaar maakte. Je hebt toch een vak en daar zit het hem allemaal niet in. Zelf is hij doctorandus in de geschi eden i s Is dat onderdrukking? Ik schaam me nog steeds. Ik weet het niet Vandaag met mijn tas vol ken en schriften naar de trix van de dagmavo geweest Naar degene die de zorg voor de eerste jaars heeft, want ik ben nog eerste jaars. Heb ik mijn vakkenpakket ver- naar mijn M»

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 17